Сьомого квітня у лекційній залі бібліотеки на житловому масиві «Червоний Камінь» активісти ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» у складі голови правління Віктора Романенка та членів нашої організації Анатолія Мельникова, Олени Хорішко, Анатолія Третяка, Петра Коваля та Ігоря Кабанюка зустрілися з мешканцями Новокодацького району Дніпропетровська. На зустріч, яку організували члени місцевого осередку нашої організації,  прийшло близько 70 мешканців.

З самого початку атмосфера у лекційній залі була напружена-люди, що кожного дня  потерпають від свавілля чиновників майже у всіх сферах життєдіяльності міста, одразу ж засипали активістів різноманітними питаннями, прикладами бездіяльності та байдужості місцевої  влади відносно питань, що  є актуальними по всій Україні- підвищення тарифів у сфері ЖКГ, створення ОСББ, захисту своїх прав у відносинах з владою та комунальними підприємствами.

Під час вступного слова, Анатолію Мельникову на правах відповідального за проведення даної зустрічі та мешканця Новокодацького району все ж таки вдалося вгамувати пристрасті.

Після швидкого знайомства з президією Анатолій Миколайович передав слово Віктору Романенку. Голова нашої організації під час свого виступу зазначив, що ГО «Майдан Січеслав-Дніпро», яка народилася з Майдану є конструктивною організацією,  що діє суто у правовому полі:

«Коли було потрібно виходити на площі – ми виходили, зараз же після перемоги Революції Гідності, задача майданівців  жорстко контролювати владу і допомагати їй задля уникнення реваншу, про який так мріють вороги України. Чиновники, що пережили люстрацію(в Україні це не складно) й надалі сидять на «грошових потоках» і зовсім не хочуть змін, й усіма силами саботують проведення реформ задля покращення побуту українців.  Так, майже у кожній сфері  будь-то ЖКГ, транспорт чи освіта є ті, кого зовсім не цікавлять звичайні громадяни, а метою їхньою є тотальне розкрадання грошей, що надходять у місцевий бюджет. Чесна громадськість, в свою чергу, намагається жорстко контролювати всі процеси, що відбуваються не тільки на вулицях міста а й за стінами виконкомів. На озброєні у активістів не тільки конструктивна критика, а й допомога тим небагатьом депутатам та чиновникам, що не зрадили ідеалам Майдану, та продовжують боротьбу за європейське майбутнє України та Дніпропетровська, зокрема.

Члени нашої організації активно беруть участь у засіданнях профільних депутатських комісій міської та обласної рад, входять до складу різноманітних робочих груп та громадських рад, розробляють та пропонують проекти з розв’язання таких проблем нашого міста, як неякісний ремонт доріг, проблеми комунального транспорту, не виправдане підняття тарифів ЖКГ тощо.  Про результати своєї роботи наша організація періодично звітує на місцевому ТБ та  на сайті нашої організації msdnipro.com . Кожний член організації відповідає за свою ділянку праці, і разом ми всі робимо справу, що дозволяє нам дуже серйозно впливати на те, що відбувається у нашому місті та області.»

IMG_5222

Наступним питанням на порядку денному зібрання були кабальні тарифи на комунальні послуги та питання правових відносин з монополістами, що надають ці послуги громадянам. Анатолій Мельніков, що є гарним  фахівцем у даній справі, пояснив людям, що не потрібно відразу платити тільки за те, що цього бажає якийсь чиновник.-

«Треба знати свої права та вміти ними користуватися, особливо коли протидієш аферистам з газової сфери. А головне не мовчати, а звертатися  в першу чергу до своїх депутатів, з вимогою припинення незаконних дій збоку будь-кого. Наприклад, коли наші активісти дізналися про введення с першого квітня так званої «абонплати» на газ для населення, вони закидали комунальників листами та запитами з вимогою обґрунтування таке «нововведення». Було проведено декілька прес-конференцій, написано декілька публікацій і в решті решт введення «абонплати» заморозили. Саме для цього і існує громадськість, щоб не заангажовано піднімати незручні для влади питання та розголосом у суспільстві звертати увагу депутатів та правоохоронних органів на порушення прав громадян України.»

Торкнувся Анатолій Миколайович і питання повірки лічильників «міськводоканалом»:

«Ці аферисти, в розрахунку на необізнаність громадян, маніпулюють питанням повірки, змушуючи людей самих нести лічильники до свого КП, та відстоювати величезні черги. Також «водоканал» використовує систему нарахування штрафів за вчасно не повірений лічильник, що є абсолютним свавіллям з їхнього боку. Бо по закону, лічильники є власністю  «Міськводоканалу» і вони власне і зобов’язані їх повіряти за свій рахунок, а не перекладати відповідальність на людей.»

Після виступу правозахисника організації Анатолія Третяка, який ще раз наголосив на тому, що кожен громадянин повинен вивчати свої права, гарантовані однією з найкращих Конституцій Європи, на активістів ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» вилилось море питань, що їх задавали присутні на зустрічі мешканці Новокодацького району. Питання в основному стосувалися тарифів, та були й такі, що стосуються безпосередньо житлових масивів «Червоний Камінь», «Парус» та «Комунар». Питання «Ленінського» парку, внутрішньо квартальних доріг, берегової зони та багато інших об’єднали людей зневірою до влади. Активісти 3 години відповідали на питання мешканців, даючи фахові поради. Зійшлися на тому, що мешканці Новокодацького району надалі будуть тісно співпрацювати з нашою організацією.

Ми ж в свою чергу обіцяємо зробити все можливе для кожного, хто звернеться до нас за допомогою. Часу, відведеного на зустріч  виявилось замало, щоб торкнутись усіх питань хвилюючих присутніх, але активісти нашої організації готові із задоволенням провести ще декілька зустрічей з мешканцями Нових Кодаків, бо такі зустрічі надихають нас на подальшу плідну громадську діяльність заради майбутнього нашої країни.

Дякуємо усім хто був на зустрічі. З нетерпінням чекаємо на нові.

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий