У суботу двадцять дев’ятого серпня в нашому місті,як і по всій Україні, відбулися заходи, присвячені роковині трагедії в Іловайському котлі. Активісти ГО «Майдан Січеслав-Дніпро», як і сотні городян, зібралися на площі Героїв Майдану, щоб вшанувати пам’ять загиблих , та висловити слова подяки живим воякам, що виходили з оточення регулярної арміі рашистів під Іловайськом.

До сліз чутливо було спостерігати, як стискають один одного в міцних обіймах бойові товариші, що пройшли пекло Іловайського котлу. Скрізь поруч з державними майоріли прапори бойових частин та добровольчих батальйонів.

 

Згодом почалася офіційна частина заходу. Представники військових підрозділів по черзі підходили до мікрофону, згадуючи загиблих теплими словами подяки. Поруч на площі почали утворюватися різноманітні групи людей — абсолютно незнайомі між собою городяни тихо дискутували на різні теми, ділячись враженнями від заходу.

 

До мікрофону підійшла мати одного з загиблих — в безмежній шані всі присутні опустилися на коліна, нахиливши голови. Промова матері, зачепила кожне серце, що билося в той час на площі. Сльози наверталися на очі, коли вона розповідала про те як отримала звістку про загибель сина. Кожен присутній відчув на собі всю важкість материнської втрати.

DSC_2415

Невдовзі слово взяв депутат Верховної Ради Юрій Береза, що разом з добровольчим батальйоном Дніпро-1 перебував в Іловайську під час оточення та прориву з нього. Під час його виступу з натовпу лунали невдоволені жіночі вигуки, начебто командир батальйону «Дніпро-1», нічого не зробив для порятунку своїх підлеглих. Але цікавіше те, що всі вояки, що слухали комбата, жодним чином не виказували до нього ані неповаги, ані обурення, та навіть більше, після того, як Юрій Береза завершив свій спітч, багато хто з воїнів підходив до нього сфотографуватися та потиснути долоню. Тож хто свідоміший,в тому, що сталося рік тому в Іловайську, якісь випадкові громадяни, або герої, що безпосередньо брали участь в тих подіях питання суто риторичне. А висновки робіть вже самі…

Десь через годину всі присутні на площі вишукались в організовану колону та рушили центром міста до Дніпропетровської ОДА, поруч з якою знаходиться Алея «Небесної сотні», що за рік бойових дій на сході України, без перебільшення, перетворилася на «Небесний полк». Біля пам’ятного каменя вся колона знов стала на коліна та помолилася за душі загиблих за Україну Героїв, й попросила Господа вберегти тих, що зараз воює на сході.

Додому я з дітьми повернувся втомлений, але натхнений тим, що новітня українська нація, народжена в муках стрімко росте, і розвивається, і міцніє!

Велика Вдячність воїнам, що охороняють нашу незалежність не жаліючи свого життя!!!

 

DSC_2588

Вічна Слава Героям!!!Бережи нас Господь і Слава Україні!

 

З повагою та надією на краще, активіст ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Ігор Кабанюк.

Добавить комментарий