У доброго господаря хоча б біля будинку дорога рівна.

Представники ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» провели чергову інспекцію з перевірки якості доріг в районі Криничок, Улянівки, Червоноіванівки і міста Верхівцеве.

Виявилося, що місцеві жителі як і раніше згадують про районний автодор та його керівника Конова Олександра  тільки «незлим тихим словом». Тобто, нажаль, після останньої нашої інспекції  нічого взагалі не змінилося, окрім того, що заробітну плату виплатили майже  повністю.

image002

 

Дороги в цьому районі нагадують напрямки після «бомбардувань». Складалося таке враження, що війна йде не в Донбасі, а на околицях Криничок і Верхівцевого.

І страждають від подібного бардаку не тільки автолюбителі, але й самі райавтодоровці.

— Матеріалів у нас немає, бо, кажуть, нема за що їх купити, — скаржаться працівники, — зарплату платять погодинну, а не за штатним розкладом. Навіщо тоді набирати людей, якщо їх нема чим зайняти і платити їм теж нема чим?

Інша справа – Дніпропетровськ, в якому деякі кандидати на любов електорату щодуху почали асфальтувати дороги і тротуари. І асфальтобетонна суміш у них є, і гроші на зарплату робітникам. Що їм до проблем сільських жителів?

А проблем на селі вистачає. Їдемо у напрямку Кринички-Улянівка. По дорозі – дитячий будинок-інтернат, під’їхати до якого можна тільки на тракторі, бо дороги нормальної теж немає.

image003

image004

image005

image006

image007

image009

image011

— Останнього разу дорогу ремонтували в 1986 році, — кажуть співробітники інтернату, — з того часу нікому до нас діла немає, хоча шкільний автобус повинен возити дітей чотири рази на день. Знову ж таки – продукти повинні нам привозити. Та тільки уявіть, в якому стані буде товар, якщо його такими кучугурами привезти.

image013

image015

За словами заступника директора,

image016

дорогу ремонтували у минулому столітті, коли встановлювали пам’ятник Герою Радянського Союзу, коли на честь урочистостей в гості завітали поважні  гості, серед яких також  два Героя Радянського Союзу. Виходить, що про проблему не згадувати тридцять років! Тридцять, Карл!

Не кращий стан і в Червоноіванівці.

image018

У цьому мальовничому і затишному селі дійшло до того, що безлад став своєрідним орієнтиром.

— Куди вам треба? – запитують місцеві. – Так, так, тоді від розбитої зупинки повертайте ліворуч.

Аж кортіло запитати, хто цю саму зупинку розквасив і чому місцева сільрада не в змозі знайти пару тисяч гривень для її відновлення. Адже зупинка в селі – це його обличчя і голови сільради особисто.Так навіщо ж у нього плювати, шановні?

image020

image022

image024

А колись він  обіцяв і цю зупинку відремонтувати, от і залишився на згадку…

image026

image028

image029

вулиця Островського.

image031

image033

«Бомбардування» були і тут. Частина дороги залатана – наприклад, на вул. Новій.

image035

image037

image039

image041

Тільки якість ремонту – нижче плінтуса в халупі десь в Сомалі. Дво-трисантиметрові ямки вже нікого не хвилюють. Не кажучи вже про якийсь там ДЕСТ.

image043

image045

image047

image049

Центр міста

 

Поруч – вицвілий білборд з привітаннями від народного депутата, одного відомого генерала і особисто міського голови  В.Залужного, абсолютно «вбита» дорога з калюжами із сліз місцевих мешканців.

image051

Неподалік два «невеличких» маєтки, як повідомили місцеві  – голови Василя Залужного та його сина. І біля їхніх будинків дорога теж ніяка.

image053

Місто контрастів – інакше не скажеш. А може, інших «астів» — хто його там розбере, в тій глухомані.

Втім біля Верхівцевого розташоване село Малоолександрівка, звідки був родом наш знаменитий земляк Олександр Поль. Цікаво було б подивитися на його реакцію, якби він дізнався, що його чисельні відкриття корисних копалин ніяк не допомагають жителям колишньої Катеринославської губернії будувати і ремонтувати дороги.

image055

Що ж, мабуть доведеться нашій організації знову звертатися за допомогою до губернатора Валентина Резніченка. Відремонтувати 2-3 км доріг, на нашу думку, не так вже й дорого обійдеться. Таку суму, за нашими підрахунками, деякі бізнесмени витрачають в день на харчування і утримання свого господарства. Так невже не можна їх попросити допомогти державі, народу?..

Коли ми виїжджали з міста Верхівцеве, помітили, як біля міської ради упорядковували стелу – кажуть, мовляв, готуємося до Дня Державного прапора України. А я подумав: був би наш стяг живою істотою, то обов’язково почервонів би побачивши бардак та повну розруху в Верхівцевому.

 

Втім, може бути, Василь Залужний та інші керівники району дійсно бажають знову опинитися під червоним прапором? Так ви тільки скажіть нашим активістам, вони вам швидко підрихтують – і пам’ять, і совість.

 

З повагою, голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»Віктор Романенко

 

Добавить комментарий