DSC_1372  За великим рахунком, корні двадцятитрирічної економічної кризи в Україні, безумовно, таяться не в прорахунках фахівців різних профільних міністерств, а в банальній корупції, шанувальниками якої були і досі ними залишаються особливо спритні працівники житлово-комунального господарства.

 

І Дніпропетровськ, на превеликий жаль, не став винятком.
Ах и ох! Ви ж, наївні, думали, що проблеми в заводах і фабриках?

Так вони майже всі – приватні. Інша справа – наше рідне до сліз ЖКГ. Ось воно – чудовисько, яке пожирає останні копійки українських роботяг і домогосподарок. До того ж відмивання грошей, наприклад, на воді або утилізації твердих побутових відходів відбувається фактично легально – просто геть не всі ми здатні розібратися: за законом діють комунальники чи ні.

Саме про це розповіли ЗМІ голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Віктор Романенко, депутат міськради Сергій Воробйов, представник ініціативної групи Ленінського району Анатолій Мельников і керівник будинкового комітету на житловому масиві Сокіл Емма Тофель – учасники прес-конференції, що відбулася сьогодні в ІА «Дніпро Пост».

Води не бачив і не пив, але заплатити зобов’язаний?

Вода … Здавалося б, для мешканців з берегів великого Дніпра-Славутича вона повинна коштувати копійки. Але ні – тарифи на воду і водовідведення в обласному центрі зростають щорічно.

— Справа навіть не в зростанні тарифів, хоч і вони для населення складаються від вільної масті і абсолютно без врахування думки громадськості та незалежних фахівців, — вважає Віктор Романенко. – Проблема насамперед в тому, що оплачувати послуги міськводоканалу (далі – ГВК – Авт.) ми зобов’язані або за показниками лічильників, або – за середнім тарифом і виходячи з числа прописаних, а не реально проживаючих людей.

DSC_1376

У підсумку ГВК щорічно дере горлянку щодо неплатежів населення, але бігти до суду юристи цієї організації не поспішають, навіть якщо борг становить, скажімо, 20 тисяч гривень.

Звідки такі суми? Елементарно: крім вищеназваної причини, дорожнеча води знаходиться в прямій залежності від втрат «дірявого» ГВК.

— Близько шістдесяти відсотків закладених в тариф – це плата за втрати води міськводоканалом, — стверджує Анатолій Мельников, який за декілька років наполегливої праці, вибачте, собаку з’їв, розбираючи кіпи проблем водопостачання в місті.

DSC_1381

До речі, після перевірок виявилося, що в сусідньому Харкові любителі нажитися на воді вкрали у городян 400 мільйонів гривень. Думаєте, якщо прокуратура Дніпропетровська займеться цим питанням, у нашому місті цифра буде набагато менше? Це навряд чи.

А поки ми – платимо. Платимо за те, що не отримували або отримували не в тому обсязі. За ту нібито питну воду, якої в очі не бачили, тобто не пили її і борщ з неї не варили (не дай боже!). А якщо ще додати до цього той факт, що з наших кранів, за словами депутата Сергія Воробйова тече – вдумайтеся! – «умовно питна вода», то хоч насправді караул кричи.

DSC_1389

Втім, це й не дивно. Труби в наших будинках і розташованих поряд з ними комунікаціях не замінювали по півстоліття. Як звідтіля потече якісна водичка?

Крім того, дніпропетровців ГВК незаконно змушував особисто знімати лічильники обліку води і приносити їх на перевірку, хоча, за всіма законами України і численним постановам Кабінету міністрів, робити це повинні ті, хто надає послугу. Ну, якщо ви самі, звичайно, не проявите ініціативу, з’ясувавши, наприклад, що лічильник вас дурить.

При цьому «водні» чиновники не утрудняли свій мозок думкою щодо подібного безладу, наприклад, в газовій або енергетичній сфері. Не стане ж мешканець сам знімати газовий лічильник або лічильник електроенергії, так? Адже в іншому випадку до нещасного випадку або катастрофи – один крок.

Але ГВК закони – по барабану. Вони доять населення, безсоромно повідомляючи на своєму сайті, що ті, хто вчасно не приніс лічильник на перевірку, платитимуть за середнім тарифом. Тобто знову ж таки – за всіх прописаних, а не за реально спожиту послугу. Ну не…

Не хотілося б лякати народ, але факт залишається фактом: з 2006 року тарифи на воду підвищувалися 8 разів, в результаті чого у нас водичка подорожчала в 36 разів. Весело, правда, дніпряни? Так і тягнеться рука до нагану, прости господи. Особливо, коли живеш один, без лічильника (причому 10 кубометрів на місяць явно не споживаєш), а платити повинен за ще прописаних трьох родичів. Тобто в чотири (!!!) рази більше.

Ви питаєте, звідки беруться у мене борги? Та звідти, що я по кубометру в день випиваю. Агов, де там представники Книги рекордів Гіннеса?

Населення скорочується, а сміття стає все більше?

В нашому будинку люди перестали користуватися будильниками. І знаєте, чому? Тому що майже щоранку, акурат близько 6.30 народ будить сміттєвоз і, м’яко кажучи, командні  крики працівників утилізаційної фірми.

В Києві, наприклад, вивозити сміття з житлових кварталів дозволено не раніше 8.00. Тільки ми ж не перше місто, так? Так … ми сто тридцять першими в Україні будемо, якщо продовжиться бардак тандему сміттярів і чиновників міськради. І це стосується не тільки ранкової побудки городян, що супроводжується гуркотом металевих баків по кузову вантажівки, а в першу чергу абсолютно нереальних, зі стелі взятих тарифів.

Такі – підвищені, зрозуміло – тарифи у міськраді можуть прийняти вже за два тижні. І нікого не турбує там, що народ, громадськість й секунди не брала участі в обговоренні даного питання.

— Наші активісти провели ряд рейдів, чергували біля сміттєвих баків у кількох дворах, і з’ясували: обсяги, за які отримують гроші комунальники, набагато вище реальних, — говорить Віктор Романенко. – За результатами роботи, у процесі якої фіксувалося число машин і кількість вивезених твердих побутових відходів, матеріали для передачі до відповідних контролюючих інстанції вже готує правозахисний відділ ГО «Майдан Січеслав-Дніпро».

За словами Емми Тофель, в 2012 році громадський актив звернувся за допомогою до харківських фахівців одного з інститутів. Ті досить швидко з’ясували: в Дніпропетровську під час складання тарифів на вивезення та утилізацію сміття явно перевищені норми накопичення. Скажімо, в одну купу звалили і пластик, який, як відомо, двірники збирають окремо, і вивозять його зовсім інші фірми – не комунальні, а комерційні.

DSC_1388

— Парадокс, але в 2011 році місто збирало 511 тисяч тонн сміття, а в поточному році вже нарахували 807 тисяч тонн, і це при тому, що населення Дніпропетровська систематично скорочується, — нарікає депутат міськради Сергій Воробйов.

Але чиновники і депутати, обрані, до речі, п’ять років тому, не поспішають обговорювати тарифи ні з населенням, ні з громадськими діячами. І відкладати це питання не хочуть, тому що народ – священну корову! – їм треба доїти кожного дня. Доїти так, щоб вистачило на осінні вибори до міськради.

 

Та тільки не розгубити б зовсім електорат до цього часу, шановні.

Словом, громадським діячам є з чим прийти на прийдешню «тарифну» сесію міської ради. І якщо вона буде зірвана, ви знаєте, кого звинувачувати…

 

Що там таке, люба? Капає. Я кран не закрив? А ну поклади качалку, бо незабаром вона мені самому знадобиться – до міськради з нею піду!

????????????????????????????????????

 

Прес-служба  ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий