«Українська нація мусить піти шляхом націоналізму, перейти його і повалити усе,

що стоятиме перепоною на цій дорозі».

Микола Міхновський

В довгих постах своя принадність: їх не всі читають.

Отож,поїхали.

За «совєцької» влади,родом з якої більшість моїх друзів є, нас вчили не виділятися,робили таких собі сірих мишок для «ячєйки общєства»,і ми й дотепер з певною підозрілістю та побоюванням ставимося до тих,хто посмів бути інакшим. За совка нам втовкмачували в макітри,що націоналізм — це погано,націоналісти — вороги.
Звернемось до Вікіпедії(оскільки більшість звертається саме туди,а не до серйозніших джерел інфи): Націоналі́зм (фр. nationalisme) — ідеологія і напрямок політики, базовим принципом яких є теза про цінність нації як найвищої форми суспільної єдності та її первинності в державотворчому процесі[1] Націоналізм у своїй основі проповідує вірність і відданість своїй нації, політичну незалежність, наявність національної ідеї задля практичного захисту умов життя нації, її території проживання, економічних ресурсів та духовних цінностей. Він спирається на національне почуття, яке споріднене з патріотизмом. Ця ідеологія прагне до об’єднання різних верств суспільства, незважаючи на протилежні класові інтереси.
Є щось про ненависть чи нетерпимість до інших націй? Ні. Йдемо далі.

Хто такий український націоналіст? Український націоналіст це — Великий Патріот своєї країни, який бореться за побудову незалежної національної України, тобто сильної, могутньої, соціально-економічно розвинутої держави, Яка буде дбати виключно про інтереси української нації, її добробуту і благополуччя.

За совка виховували «совєцький народ»(читай «стадо слухняних баранів»),не важливо,узбек ти чи латиш,і пофіг,що схожа свиня на коня,тільки шерсть не така. Тепер пропагують космополітизм. Космополіти́зм (від давньогрецької κοσμοπολίτης — космополіт, людина світу) — ідеологія, яка надає пріоритетне значення загальнолюдським цінностям і другорядне — національним проблемам.

Але ж краса світу саме в його різноманітності. А ми тому й відрізняємося від інших, що маємо свою українську національну культуру, мову, традиції. Вибираючи одяг, ми чомусь не хочемо бути однаковими, як курчата в брудері, правда ж? Збереження своєї національної ідентичности можливо тільки завдяки націоналізмові. І було б для українця не так складно з цим, якби поруч не прикукурений «північний сусід», ще до недавна «старший брат»(хоча старшим він став завдяки украденій у нас історії), який всіма силами і засобами намагається нас повернути під свою опіку і від якого ми не можемо відкараскатись ось вже понад три століття. Саме його пропагандони, приховані і явні заполонили наш інформпростір і продовжують дискредитувати ідею українського націоналізму і самих націоналістів, відверто оббріхуючи, придумуючі різну маячню про «распятих мальчіков». Про одну видатну людину з націоналістів, з якою пощастило бути знайомою особисто,(чим я дуже пишаюся),і яку довго і завзято поливали брудом, ліпили образ «відьми на мітлі» саме за націоналізм і за правду, ось ця розповідь.

20604567_867888076693456_2397553349184490191_n
Правда виявилась на поверхні. Достатньо було почути і почитати не те, що про неї кажуть і пишуть, перекручучи до невпізнаності й маніпулюючи, а, власне, що сама ця людина каже і в якому контексті.

Так, різка. Так, пекуча і їдка, як перець. Але! Дуже освічена, розумна, неординарна, сильна жінка — Ірина Фаріон.
Ті,в кого вистачило терпіння читати цей довгий текст, ви багато зустрічали в своєму житті народних депутатів, які б самі ініціювали з вами зустріч, а потім після оної переймалися, чи благополучно ви дісталися додому? Впевнена, що ні. А ось п.Ірина вкотре здивувала…Відкрита і проста в спілкуванні, без найменшої зверхньости.

Це відповідь деяким скептикам на їхні ядовиті зауваження типу «І що, вона отак запросто з тобою зустрілася?»Отак запросто. Хто вам заважає? Приходьте й ви на публічні зустрічі і ви самі все почуєте й побачите та не переповідатимете м@цкальські побрехеньки. Або для початку почніть дивитися передачі «Велич особистості» про історичних українських діячів, ми ж неймовірні невігласи у власній історії. Для цього не обов’язково розумітися на підкилимних ігрищах політиків. А ось історію свого народу і людей, причетних до її творення знати важливо, щоб не бути бараном, яких у нас нині ой як багато. Побільше би нам таких політиків.

P.S.:

Ідея написати статтю належить не мені, а старшому товаришу, другові, людині більш досвіченій у публічному спілкуванні, керівникові ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Віктору Романенку.

Якого ми,до речі,згадували під час зустрічі у Львові з пані Іриною Фаріон у контексті «як у нас люблять поливати брудом, свої ж, типу, друзі/побратими». Вже кому, кому, а пані Ірині це дуже добре відомо. Власне, як і самому Романенку. Напевно, знайдуться й такі, які скажуть,що я пропагую Фаріон за гроші. Байдуже. Нехай. Не критикують тих, хто нічого не робить, нічого не говорить і є ніким, просто така собі сіра моль.

Отож, ідея зустрітися належить самій Ірині Фаріон. До того ми перетиналися особисто лише одного разу у Дніпрі під час зустрічі в музеї Літературне Придніпров’я, зорганізовану місцевою Свободою, де мали коротеньку розмову. Друга зустріч, вже у Львові, була надзвичайно цікавою. Якось так склалося, що дві не знайомі і абсолютно різні людини, проговорили добрих дві години…Інтелігентна, освічена, розумна і водночас доступна і відкрита до спілкування. Різка в висловлюваннях, але незважаючи на всі нападки, непохитна у захисті рідної мови, освіти, історії та культури. ЇЇ багато хто не любить і не сприймає, бо вона каже правду в очі, неприємну і гірку. Але краще так,ніж коли тобі єлейну локшину з кошерних ТБ-каналів вішають, а поки ти рота роззявив, шастають по твоїх кишенях.

 

Громадський активіст Валентина Полонська.

 

Добавить комментарий