семья       Більш ганебного явища, ніж скорочення чисельності населення для  Дніпропетровська зараз і уявити важко. Заглянемо в Інтернет і введемо  слова: «скорочення населення в Дніпропетровську», і – о, який жах! –  виявляється, за даним показником ми сумні лідери в Україні. Хто б міг  подумати, так? Але ж правда.
Будь який справжній патріот міста завжди вам скаже: найкрасивіші дівчата країни живуть саме в Дніпропетровську. І скаже він так не тому, що є корінним городянином, а серед «учасниць конкурсу» — його бабуся, мама, сестра, дочка або дружина. Зовсім ні. Скаже він так, тому що брехати не вміє, а дана інформація – факт.

Одного разу в Одесі ми сперечалися з місцевим генералом з приводу того, чиї дівчата красивіші – наші або жительки Південної Пальміри. Суперечка закінчилася нічим, але одесит пообіцяв приїхати до нас і, так би мовити, по-військовому перевірити. За декілька років офіцер й насправді завітав до нашого міста, і, знаєте, нормально погуляти по бульвару центрального проспекту він взагалі не зміг. Я думав, у нього голова відкрутиться після «перегляду» наших розкішних дам. Генерал визнав поразку, переконавшись, що дніпровської краси на квадратний метр набагато більше, ніж в Одесі.

З корінним киянином у мене теж була жартівлива суперечка. Я йому, посміхаючись: «В столиці майже всі красуні – з Дніпра приїхали, і багатьох я знаю особисто!». Не повірив. Вирішили на Хрещатику зупинити і запитати кількох прегарних панянок, звідки вони. Не повірите: дві виявилися з Дніпропетровської області!

До чого це я? До того, що там, де панує справжня жіноча краса – там панує любов, справляють весілля, створюють сім’ї і, зрозуміло, народжуються діти. Тільки чомусь цих самих дітей (читай: населення) у нас все менше й менше?

За даними ООН, оприлюднених у 2012 р. (!), в 2025 р. населення Дніпропетровська буде на рівні 967 тисяч осіб, що на майже 17 відсотків менше, ніж у 1990 р.

Дуже прикро, але слід визначити: були праві статисти. Більш за те – вони ще й помилилися на десять років. Тому що до вересня 2014-го жителів міста було вже 989 тисяч. А в січні-серпні 2015-го населення скоротилося ще майже на 7 тисяч осіб.

Вмирає більше людей, ніж народжується? Та ні. Народжують наші жіночки й по дві, й по три дитини, та й багатодітних сімей стало в рази більше. Завдяки цьому, в порівнянні з 2013 роком, природне скорочення населення зменшилось на 4,7 відсотка – за рахунок підвищення рівня народжуваності з 10,1 осіб на 1000 городян у січні-серпні до 10,7 за той же час.

 

Скоротилося і число прибулих і вибули мігрантів. Хоча, пам’ятаю, мер Куліченко домігся збереження статусу міста-мільйонника саме за рахунок іноземних студентів з Китаю, В’єтнаму, і т.д.

Але де ж люди? Де наші рідні дніпропетровці? Та їдуть вони, навіть незважаючи на те, що в місті немає війни. Їде – тікає!!! – народ від економічного дива імені Яценюка, від незатребуваності на закритих підприємствах, від інфляції, хаосу і війни.

«Заспокоїти» може тільки те, що вся Україна – світовий лідер за темпами скорочення міського населення. Та кого це тішить? Особливо, коли найкращі представники країни не виїхали за кордон за іншою долею, а вбиті на війні і поховані на місцевих кладовищах під дерев’яними хрестами. Причому, за повідомленням деяких інформаційних агентств, незабаром навіть на «нових» цвинтарях обласного центру вже ніде буде поховати героїв.

Так і рве запитати: і де ваш мир, пане президенте? Де мир якого прагне вся країна, га? І де ваш європейський рівень життя з великими зарплатами і комфортом для молоді та пенсіонерів, пане прем’єр-міністр? І де щастя народне, шановні народні депутати?

 

Зрозуміло, в ваших родинах, у ваших дітей та рідних все добре. Та може треба врешті-решт замислитись над долею всього народу України? А ще хочеться запитати наших горе-керівників про те, з ким в майбутньому вони збираються будувати нову незалежну Україну? З бабусями та дідусями?

 

Ох, дочекаєтеся ви від власного народу. І потім не ображайтеся і не кажіть, що нічого про це не знали.

 

Член правління ГО «Майдан Січеслав»Вероніка Коміссар

Добавить комментарий