Інформація про найвідоміших мерів світу, які значно змінили свої міста. Можливо деякі з принципів керівництва країни стануть можливими на території нашої країни.

14349070_547655838761498_1482225716_nМартін О’Меллі, Балтимор – засновник електронної системи моніторингу влади.

Вік: 47 років.

Ким був до посади мера: музикант, поліцейський

Період керівництва містом: два терміни з 1997 по 2007 рр.

Цитата: “Ми відмовилися від старої системи, яка опікувалася політикою, перейшовши до нової, яка показує реальні результати досягнень виконавчої влади”.

Журнал Esquire дав наступну характеристику – найкращий молодий мер країни, для новообраного мера Балтимора в 2002 році. Та не тільки вік мера був позитивною характеристикою, він мав на меті реалізувати можливість взаємодію між суспільством та владою.

За перший рік роботи О’Меллі вдалось усунути недоліки системи збирання  статистичної інформації. Нова програма дістала назву CitiStat. За допомогою цього нововведення стало можливим контролювати  наступні важливі для міста процеси – виконання громадських робіт, роботу установ, процеси оренди нерухомості, транспорт, поліція. Система CitiStat оцінює результати роботи адміністрації міста кожні 2 тижні. Робота цієї програми зменшила витрати з бюджету на 100 млн доларів і дуже ощасливила місцевих мешканців. За інформацією, в ході реалізації програми поліпшилось відвідування серед працівників адміністрації, доплати за понаднормову працю зменшились. Сам автор та винахідник програми був нагороджений Гарвардським університетом.

На даний час О’Меллі займає нову посаду – губернатор штату Меріленд.

14383368_547655845428164_1517995562_nЖайме Лернер, Курітіба (Бразилія)  — змінив транспортну систему міста

Вік: 72 роки (був обраний мером у 34 віці)

Ким був до посади мера: був архітектором, інженером

Період керівництва містом: обирався тричі, працював з 1971 до 1975, з 1979 до 1984, з 1989 до 1992 року.

Жайме Лернер – являється одним із найвідоміших мерів у світі, до 30 років працював інженером і архітектором. Вперше став мером у 1971 році у місті Курітіба, що в Бразилії, на той час місто дуже стрімко розросталось. Ще рік тому Курітіба мало дуже багато труднощів із бідністю, брудом, невеликі вулиці, які були необладнаними. З початком роботи мер почав чистити міські вулиці. Відбувався обмін сміття на продуктові пакети та проїзні документи. Актуальним питанням було також очищення бухт, які були дуже занедбані, було вирішено надати місцевим рибалкам постійний заробіток незалежно від пори року, голова міста виплачував зарплатню рибалкам за збір сміття.

Навколо міста є багато заплав – долин річок, які один раз на раз виходять із берегів. Будівництво дамб дуже дороге, Жайме купив заплави і побудував парки навколо них. Траву із території прибирали за допомогою овець, вовну яких потім передавали благодійним програмам. Дітей із незабезпечених сімей, що не мали змоги відвідувати школу, мер міста відкрив курси для муніципальних робітників, де працювали люди, які займались улюбленою справою.

В місті більше мільйона жителів мають власні авто, рівень автомобілізації удвічі більший, ніж у Москві. Так у Москві кожен день затори, у Курітібі вони відсутні, громадський транспорт працює злагоджено.

Жайме Лернеру не сподобався генеральний план міста. Не враховуючи пропозиції французького архітектора, мер розробив нову систему збільшення території міста вздовж транспортних структурних осей. Одна вісь має дорогу на шість смуг для громадського транспорту з паркувальними місцями і дві односторонні дороги з додатковими паркувальними смугами. Ця сама система створила можливість саморегуляції транспорту в місті.

З 1994 року Жайме Лернер працював губернатором округу Парана.

В 2002 році його призначили президентом Міжнародного союзу архітекторів.

14269731_547655868761495_1668884135_nКен Лівінгстон,

 Лондон — запровадив оплату за в’їзд до центральної частини міста.

Вік: 65 років

Ким був до посади мера: був політичним діячем

Період керівництва містом: двічі – 2000-2008 роки

За 8 років на посаді Кен Лівінгстон докорінно змінив Лондон. Першим нововведенням нового мера була одна із візитівок столиці двоповерхові автобуси. Старі автобуси ще з 50-х років змінили новенькі Bendy, далі було змінено систему оплати проїзду, було встановлено нову систему оплати (картками, їх можна придбати в Інтернеті, щоб не перевантажувати водіїв). Більше того, було створено смуги лише для автобусів. Щоб зменшити кількість заторів, центральну частину міста перекрили і запровадили платний проїзд. Було багато невдоволень, проте кінцевий результат показав зменшення заторів на 20%, кошти власників авто пішли на розвиток громадського транспорту. Ця схема набула популярності у різних містах світу, зокрема у Ньо-Йорку.

 Це історії мерів, які змогли докорінно змінити свої міста, ці працівники проявили себе, як досвідчені менеджери та їх нововведеннями користуються у всьому світі.

Дуже хотілось би написати про діяльність мерів міст України, але маємо на меті надихнути керівників наших міст до розбудови місцевих громад на прикладі закордонних колег. А вже з часом, сподіваємось, і наші містяни будуть пишатися головами своїх міст!

Член ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»  Валерія Желізняк

Добавить комментарий