7e97108b89d3f8044a36dc927fe32b7b3c039cabd3ebce178d8786a437dbe75e-1024x578Вчора ввечері активісти ГО «Майдан Січеслав — Дніпро» відвідали судове засідання Апеляційного суду де за нашим поданням розглядалась справа про підсудність. Оскільки справу ще не завершено я не буду вказувати прізвища фігурантів.

Суть справи полягає у тому, що ГО «Майдан Січеслав — Дніпро»  подала позов до суду на прокуратуру Дніпропетровської області за невнесення до ЄРДР факту кримінального  правопорушення суддею Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська. Та після визначення підсудності Апеляційним судом, справу було направлено до Бабушкінського районного суду де всі судді які могли розглянути цю справу взяли самовідвід.

В роботі нашої організації знаходиться п`ять аналогічних справ, і в усіх цих справах судді беруть самовідвід з одним обґрунтуванням. А звучить воно так: «Я зайшов в кабінет до своєї однокурсниці (також судді) де вже знаходилася суддя (на яку заводять справу), ми пили чай та розмовляли, тому щоб виключити можливі сумніви про мій неупереджений підхід в цій справі я беру самовідвід». В приватній бесіді без звукозапису один з суддів зазначив, що він не може виносити рішення проти своїх колег бо стане білою вороною та піде проти системи.

Одночасно в сусідній залі розглядалась аналогічна справа за нашим поданням і в цьому засіданні колегія прийняла рішення передати справу до наступного суду(де мабуть судді також візьмуть самовідводи), а от у засіданні де були присутні ми, колегія винесла рішення повернути справу до суду з якого вона прийшла та змусити суддів працювати. Я вважаю це вірним, бо якщо суддя боїться приймати рішення та потім нести за них відповідальність,  то він вже не суддя. Як каже один голова суду нашого міста: «якщо Голова суду бере самовідвід, то це крах судової системи».

Якщо трохи змінити відому фразу персонажа Гліба Жеглова то отримаємо Злочинець повинен сидіти у в’язниці, навіть якщо він у мантії.

На останок хочу привести вам слова святого Августина який ще у п`ятому столітті казав: «Держава без судочинства, це лише купка злочинців». Пам`ятаймо про це.

 

 

 

З повагою, член правління ГО «Майдан Січеслав — Дніпро» — Луценко Роман.

Добавить комментарий