Незважаючи на спроби спотворити суть Міжнародного жіночого дня, мільйони жителів України будуть його відзначати, як і сто років тому.

Мало кому відомо, що історія цього свята почалась в США, де 8 березня 1908 року 15 тисяч представниць соціал-демократичної жіночої організації вийшли на акцію протесту в Нью-Йорку, вимагаючи скорочення робочого дня і рівних з чоловіками умов оплати праці.

1457188979_8vhex
Дата святкування в різних країнах змінювалася. Але в 1914 році вона збіглася відразу в шести країнах – Австрії, Данії, Німеччині, Нідерландах, Росії і Швейцарії. У Російській імперії, до якої входила і Україна, це свято з’явилося в 1913 році. Після революції йому надали комуністичного забарвлення, хоча з часом саме цю дату встановила ООН в 1977 році, і свято стало називатися Міжнародним днем боротьби за права жінок та міжнародний мир.

Але у нас же – є своє бачення щодо жіночого дня, і якщо скасування відзначення Дня Радянської Армії і Флоту 23 лютого цілком логічно можна пояснити, то нападки на свято наших бабусь, мам, сестер, дочок і улюблених жінок можна трактувати виключно як небажання чути ті 49% українців, для яких, це свято є одним з популярних офіційних.

Так, думки в народі розділилися. Деякі, переходячи всі можливі межі моралі, вважають, що це свято повій, які нібито саме 8 березня боролися за свої права. Інші вважають скасування Міжнародного жіночого дня потуранням інтересам Православної церкви, в тому числі Української та Російської, які досі пов’язують 8 Березня з діяльністю революціонерів, які висмоктували кров віруючих в 1917 році, і пропонують свої, християнські свята. Ну що сказати – який піп, такий прихід, куди ж подітися.

Але, знаєте, шановні, я теж не атеїст, та в Міжнародний жіночий день обов’язково привітаю свою 72-річну маму, доньку, дружину, жінок-колег. І не тому, що немає поки альтернативи 8 Березня. До речі, і думаю, зі мною багато хто погодиться, що це ще й свято весни, коли природа оживає, коли українці хочуть співати і любити, забути про прокляту війну і економічний жах, організований нашими горе-правителями.

Безумовно, це не єдиний день у році, коли ми, чоловіки, повинні приділяти увагу представницям прекрасної половини людства. Але запитайте у самих жінок – чи хочуть вони відзначати це свято, чи чекають його, і ви переконаєтеся – хочуть і чекають!

— Що у нас так багато жіночих свят? – кажуть жінки. – Або всім нам потрібні дорогі подарунки? Адже головне – увага, моральна підтримка батьків, чоловіків, братів, синів.

І вони на сто відсотків праві. А перегинати палицю, надаючи інше значення Міжнародному жіночому дню, не варто. Бо не той випадок. Та й не треба злити наших українських, а тим більше дніпропетровських жінок – найрозумніших і найчарівніших на планеті.

Саме на їх плечах лежать основні турботи по збереженню сімей, вихованню дітей, допомога постраждалим від війни в Донбасі – досить лише згадати волонтерський рух.

І нехай не всі чоловіки можуть обсипати своїх рідних і близьких дам діамантами і норковими шубами, головне, щоб ми пам’ятали і дарували свою увагу і турботу тим, хто завжди був і залишається поруч з нами, незважаючи ні на які негаразди.

4114cda75eba1d7f32faff954360e903__den

 

Дорогі наші бабусі, мами, сестри, дочки, улюблені! Від щирого серця вітаю вас з Міжнародним жіночим днем ​​, днем матері, святом весни та любові! Спасибі вам за тепло і любов! Спасибі вам за наших дітей і онуків! Будьте завжди здорові і життєрадісні! Нехай збудуться всі ваші мрії, розпускаються квіти і оживає природа на радість вам! Низькій вам уклін! Зі святом, прекрасна і квітуча половина людства!

 

З повагою Романенко Віктор!

 

Добавить комментарий