709225794Перед таким страшним вибором опинилися українці в наш неспокійний час.

Читаю в соціальних мережах переписку в минулому солідних журналістів і колишніх представників державних прес-служб і дивуюся. У відкритому доступі люди, на яких рівняються інші громадяни, на повному всерйоз радять один одному … не дивитися ТБ і не читати та не слухати новини в інших ЗМІ. Мовляв, що ви робите, шановний, навіщо вам це потрібно, побережіть нерви.

Все зрозуміло – телевізор (він же зомбоящик) або звичайне радіо будь-якого може довести до точки кипіння. Однак якщо ми можемо не дивитися кіно і шоу, напхані набридливою ​​і нав’язливою (точніше – нав’язаною) рекламою, не слухати неякісну музику по радіо, то зовсім відмовитися від новин неможна.

Так, уряд із завидною постійністю «радує» нас «позитивними реформами», від яких люди з голоду пухнуть, а комунальники, як складова корупційних схем, під шумок гріють руки на тарифах. Але на те ми і люди розумні, щоб вміли відрізнити правду від брехні. Щоб вміли розгледіти різницю між реальністю, тим, що відбувається на вулицях, і блефом, який нам дарують деякі ЗМІ.

До того ж геть не всі мас-медіа однаково коментують одну і ті ж подію. Демократія ж у нас, розумієш, свобода слова в розквіті сил. Тільки, щоб «дурь кожного було видно», варто приділити трохи уваги і тим, і іншим. Щоб нарешті розібратися.

Крім того, не варто забувати і про зростання рівня злочинності, але ж в розшуку знаходяться тисячі зловмисників. До чого ми це? До того, що в кримінальних зведеннях нерідко показують портрети або фотороботи вбивць та інших виродків, що псують життя і без того страждаючому народу. І ця гидота цілком може бути нашими сусідами (тьху три рази, звичайно), допомагати переводити бабусь через дорогу і говорити нам з милою посмішкою: «Доброго ранку!», «Ах, будь ласка!» або «Ой, велике спасибі!».

Тобто йдеться про елементарну пильність. Згадайте фільми про війну. Під час Другої Світової наші предки, штовхаючи один одного, бігли послухати зведення з полів битв, пильно розглядали на дошках оголошень «фейси» шпигунів, мародерів, грабіжників і вбивць, а упізнавши таких, повідомляли, куди слід. І, треба думати, якби тоді, в 1939-1945 рр., існували телевізори, то війна б закінчилася набагато раніше.

Так, так, інформованість – це теж спосіб допомогти армії, спеціальним службам і міліції в ті часи, коли столична дипломатія опустилася до рівня демагогії. Втім, демагогами в Стародавній Греції називали не тільки політичних діячів, але і істинних вождів народу. Наших же, сучасних правителів України, такими навряд чи назвеш. Вони-то якраз і стали демагогами в недоброму розумінні цього слова.

Так от, шановні земляки, щоб не стати жертвами цих горе-вождів, треба стежити за новинами, іншою інформацією в ЗМІ, і вчитися розрізняти фейки від правди. Інакше «Служба ОБС» (одна бабка сказала) нас до світлого майбутнього не доведе.

Ні, ми не закликаємо вас «стукати» на всіх сусідів, які, може статися, виявилися схожими на тих чи інших шахраїв. І на мітинги після кожного марення якогось міністра ходити не треба – і час даремно витратите, і нерви. Але, повірте, всім буде набагато спокійніше і краще жити, якщо ми дізнаємося, що десь відкрився новий недорогий магазин продуктів, десь безкоштовно допомагають малозабезпеченим або дітям, а десь затримали банду, яка тероризувала район чи місто, погодьтеся.

Ну а тим, хто в Мережі радить один одному не дивитися новини, напевне немає діла до того, що відбувається в їхній країні. І швидше за все, у цих людей не тільки немає совісті, але й проблем з грошима і забезпеченням.

Звичайно, багато незаможних українців хотіли б опинитися на їхньому місці. Але ми вам скажемо: щоб там опинитися та володіти миром, треба мати достатньо інформації. І почерпнути її можна саме зі ЗМІ.

У «Золотому теляті» Ільфа і Петрова головний герой Остап Бендер говорив: «Людей, які не читають газет, треба морально вбивати на місці. Вони нікому не потрібні ». А нас нині й убивати не треба – ми й так вимремо, якщо не будемо знати, що відбувається в країні, області, місті чи районі – особливо зараз, під час війни і в переддень чергових виборів.

Так що вирішуйте, що вам дорожче: нерви, життя або гаманець. Обирайте самі, що краще: веселий ролик на Ютубі або новини нашої країни.

 

Член правління ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»Вероніка Коміссар

Добавить комментарий