1453723124_indexУкраїнський прем’єр Володимир Гройсман докладно роз’яснив ситуацію з субсидіями для населення – хто отримає пільги, як їх потрібно правильно оформляти, і хто з українців може претендувати на отримання субсидій готівкою.

За словами Гройсмана, в середині нового опалювального сезону субсидії отримуватимуть близько дев’яти мільйонів українських родин, і комуналка буде їм обходитися приблизно у 15 відсотків від загального доходу всіх членів сім’ї, і саме з цієї причини уряд рекомендує громадянам не затягувати з оформленням пільг, оскільки державі простіше надати адресну допомогу сім’ям, ніж комунальним підприємствам країни.

Прем’єр-міністр пояснив, що на сьогоднішній день субсидії отримують тільки шість мільйонів сімей, і держава виділить допомогу абсолютно всім, хто справді її потребує, більш того, передбачена нова програма субсидування, і тепер будуть позбавлені дотацій «Нафтогаз», теплокомуненерго і всі інші. Ці дотації обходилися державі в сотні мільярдів, тому було вирішено переглянути програму субсидування і зробити акцент на користь громадян з низьким рівнем доходів.

Платити за найвищими тарифами будуть лише ті українці, які мають дорогі автомобілі, розкішні заміські будинки і дуже високий дохід. Бюджет передбачає ту суму коштів, які можуть отримати до дев’яти мільйонів сімей, і грошей вистачить на всіх, запевнив Гройсман. За його словами, єдине, що поки сумнівається уряд, так це те, що сума, виділена на субсидії, не зможе покрити чергове зростання тарифів, однак реальну картину можна буде отримати лише після того, як всі нужденні пройдуть оформлення субсидій. Втім, підкреслив прем’єр, громадян не повинна хвилювати ця проблема, оскільки пошуком грошей буде займатися уряд, і з цією проблемою можна впоратися, знайшовши додаткове фінансування.

Більше того, держава вже приступила до роботи над тим, щоб видати субсидії готівкою тим громадянам, які вели енергоефективне господарство. До кінця опалювального сезону всі українці, які заощадили ресурси, зможуть розраховувати на грошове «заохочення», заявив прем’єр. Проте поки невідомо, в який період часу ці гроші будуть виплачені, але уряд працює і над цим питанням.

Нагадаємо, що раніше Кабінет міністрів заявив про те, що система нарахування субсидій в Україні зміниться. Раніше при оформленні працівники соцзахисту враховували доходи непрацюючих пенсіонерів за дванадцять місяців, тепер вони звертатимуть увагу лише на дохід за останній місяць. Крім того, сім’ї, які встигнуть оформити пільги до початку опалювального сезону, більше не будуть постійно ходити в органи соцзахисту, щоб переоформляти субсидії, — ця процедура стане автоматичною, як і перерахунок субсидій. Відмовлять у субсидіях тим українцям, які здійснювали за останній рік велику покупку на суму більше 50 тисяч гривень, українцям, хто приховує свої доходи, або має дуже високу «білу» зарплату.

Джерело: businessua.com

Добавить комментарий