Продовження статті: Нова пенсійна система в Україні у 2017 році, якою вона буде? Частина 1

Зміна пенсійного віку в Україні

235819_0Взагалі існує найбільш дієвий спосіб наповнення Пенсійного фонду України, але він в той же час непопулярний. Він заключається у збільшенні ЄСВ або інших видів податків і в такому разі це може призвести до зменшення людей, які претендують на виплату пенсії.

Як це реалізувати? Вихід один. Необхідно підняти пенсійний вік, збільшити трудовий та страховий стаж, на основі яких нараховується пенсія.

Таке вирішення проблеми пропонував міністр фінансів Олександр Данилюк.

Проте ця пропозиція не знайшла достатньої підтримки.

В листопаді 2016 року віце-прем’єр Павло Розенко висловив інформацію, що цей план не буде реалізований.

Віце-прем’єр-міністр наголошував, що підвищення пенсійного віку це вимога експертів МВФ, але вимогою МВФ є не підвищення пенсійного віку, а збалансована робота Пенсійного фонду.

Тобто насправді від України чекають відсутності дефіциту ПФ або скорочення виплат, які надає ПФ. Яким шляхом цього досягне наша країна це її власна проблема.

Підвищення пенсійного віку значно зменшить тиск на Пенсійний фонд.

В той же час це вплине на рівень життя в країні. Середньостатистичний українець у віці 50-55 років вже дуже зтомлений, знесилений.

Саме це і відрізняє українців від мешканців Західної Європи. Перевантаження соціальними проблемами, наявність декількох (2-3-х) робіт одночасно, низька якість медичних послуг – все це призводить до того, що 40% чоловіків не доживає до 60 років. Такі дані надає Інститут демографії в Україні.

Жінки в нашій країні зазвичай живуть більше. За статистичними даними жінки після пенсії живуть принаймні 19,9 років. Українські чоловіки не всі навіть доживають до пенсійного віку.

Тож нашим мужчинам потрібно буде працювати до самої смерті. Пожиттєва праця не надто радує  їх та вони частіше починають працювати поза Україною.

Зрозуміло, що після підвищення пенсійного віку потік еміграції з України зросте, населення виїжджатиме поки будуть сили працювати, проте в нашій країні.

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий