genplanЯкщо мешканці нашого міста вважають, що у новій, так би мовити, історичній реальності з владою можна легко домовитися і співпрацювати, то тут вони помиляються. Можна і домовитися, і співпрацювати, але не на «раз-два».
Тема хаотичної забудови берегів Дніпра, Самари і озер може здаватися не такою актуальною в порівнянні із переформатуванням жилсервісів і битими шляхами, але настане час, коли все це якось розгребеться, а відсвяткувати – ніде. Ніде погуляти з дитиною, і посидіти з вудкою, і влаштувати пікнік, і наодинці помедитувати, дивлячись на воду. Сідай у транспорт і їжжай у центр на Набережну, навіть якщо ти мешканець Перемоги або Червоного Каменю.
Бо приватний інвестор забудує вздовж і впоперек всі водоохоронні зони, ще й парканами прибрежні смуги загородить. Бо він, як Путін, зайде настільки, наскільки йому дозволять. І не треба йому це на вид ставити, бо правила гри не він визначає, а місцева влада.
Але влада ця на словах нібито і погоджується до роботи, але без підштовхувань не обходиться. Про створення робочої групи тричі подавалося звернення до міськради і на Романенка, і на Булавку – жодного шурхоту у відповідь, не зважаючи на закон про звернення громадян; два виступи на сесіях міськради – один депутат зголосився почати працювати; п’ять місяців перемовин; нарешті – прес-конференція про бездіяльність, паркани і законопроект 1107. І після цього зрушило. Отакий покроковий рецепт від громадських активістів.
При земельній комісії місьради створено робочу групу з питань водоохоронних зон і прибрежних захисних смуг. До складу увійшли депутати, громадські активісти, проектувальники галузевого інституту, держслужбовці з ГоловАПУ і апарату міськради. Мета шляхетна – упорядкувати містобудівну документацію у першу чергу прибрежних захисних смуг правого бегегу Дніпра, розпочати роботу щодо озер, Самари, підтоплення АНД.
А весь цей час, з весни, у залі містобудівної ради ГоловАПУ у відкритому доступі лежить собі нове коригування Генерального плану міста і чекає на відвідувачів: «Прийдіть, громадяни, подивіться, як пан київський архітектор одним розчерком весь ваш правий берег намалював рекреаційною зоною і не виділив територій зелених насаджень загального користування!»
Пояснення термінів полягає в тому, що територіі зелених насаджень – це парки, сквери, алеї, а рекреаційні зоні – муніципальні землі, що надаються в оренду під забудову спортивно-оздоровчих комплексів за документами і готельно-ресторанних по факту. Тобто, може, візуально воно таке саме і залишається, мешканці туди-сюди по набережних іздять, а землі в цей самий час в в оренду розбирають. А там, до речі, де вже об’єкти побудовано, пан київський архітектор сором’язливо позначив «територією громадської забудови». З одного погляду на мапу зрозуміло, що ніякого системного планування не відбувалося – там трикутний клапоть, а там бознаякий.
Тому дуже слушно вищезгадувана робоча група з питань водоохоронних зон і прибрежних захисних смуг утворилася. Тепер від її імені надамо доручення ГоловАПУ внести пропозиції у нове коригування Генерального плану про розташування на набережних правого берегу територій зелених насаджень загального користування з виходами до Дніпра, в габаритах 50-100м, в межах пішоходної доступності, але не більш ніж 700-800м. Тобто, кожні півтора кілометри по міні-парку обов’язково, а якщо десь більше, то добре, а менше – не можна, бо генплан після затвердження на кшталт закону.
А громаді таке завдання: коли коригування Генерального плану винесуть на затвердження сесії, пересвідчитися, що туди дійсно внесені зміни і мешканці не залишаться без алей і парків біля Дніпра, або не допускати таке голосування.
Якщо прошляпимо зараз, через п’ятнадцять років будемо стежечку між приватними закладами шукати, щоби до води підійти.
Активіст ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» —  Олена Іваницька.

Добавить комментарий