735_462«Нафтогаз» чекає! Спрощена процедура отримання субсидій може вийти боком багатьом наївним громадянам України.

Як же раділи люди, коли дізналися, що, незважаючи на багаторазове підвищення вартості комунальних послуг, непомірно велику ціну газу, води та електроенергії для населення, уряд передбачив рятувальні субсидії. Тоді главу Кабінету міністрів тільки Арсенієм Петровичем називали. Так би мовити, шанобливо звеличуючи прем’єра.

Народ кинувся оформляти документи, але відразу ж зіткнувся з бюрократією, в порівнянні з якою брежнєвські часи – дитинка нерозумна. Мало того, що від вас вимагають мало не довідку про те, чи були ваші родичі на окупованій Німеччиною території в 1941-1943 роках, так ще й бігати та чекати відповіді треба впродовж місяців.

Взагалі то процедура отримання державної манни небесної, тобто субсидій, навмисне затягувалася завжди гальмуючою системою. Адже поки ти не пільговик – платиш за старими тарифами, а грошики (читай: зайва переплата до бюджету) капають і капають нібито проценти по твоєму банківському кредиту.

Однак зараз пріоритети у Арсенія Петровича зовсім інші. Маючи в своєму розпорядженні 24 мільярди гривень у вигляді субсидій, яких так чекає «Нафтогаз України» (шукай, кому вигідно?), політика і риторика Кабміну різко змінила напрямок. Так, за словами одного з колишніх керівників нашого нещасливого ЖКГ, уряд почав реалізувати так звану спрощену систему отримання субсидій. Колишній чиновник нарікає, мовляв, переглядати вартість послуг ніхто не збирається, а документи хочуть видати якнайшвидше.

Одна з причин, звичайно ж, інфляція. Названа сума буквально тане на очах, тоді як її можна добре запустити в оборот.

А що з людьми? Ми ж їм допомогти хочемо, свято вважають в уряді. Нехай, мовляв, оформляють собі на здоров’я «спрощенку». Тобто – потім вже розберемося, де мухи, а де котлети або кому надали знижку законно, а кому ні?

Погано виглядає, шановні. Тому що знаєте, чим закінчуються такі розбори польотів? Тоді ми вам зараз розповімо.

Уявіть собі, що за рік-два держава почне перевіряти надані населенням документи на субсидії, які люди отримували за спрощеною системою. І які, додамо ми, приймала бюрократична машина, апріорі нездатна працювати швидко, за європейськими зразками.

І раптом – ой, лишенько, треба ж такому статися! – виявиться: не мав права той чи інший громадянин платити менше. Десь довідочка прострочена, у когось не повний пакет належних документів, іншим взагалі було «не положено», а чомусь таки дали.

Чим погрожує такий субсидізм, зрозуміло. Розпочнеться перерахунок, за результатами якого обдурених державою людей, дійсно не винних в тому, що їх так облагодіяли, змусять заплатити за той же газ в кілька разів більше, ніж було підчас надання субсидій. Не хотілося б каркати, але, схоже, саме до цього йде…

Вважаю, ніхто не стане заперечувати, що держава ніколи себе не надурить. Саме для збереження її «цнотливості» в уряді й досі сидять сотні добре мотивованих фінансистів, щоб ніколи не ділитися годівницею з народом. Також ніхто не буде сперечатися, якщо сказати: геть усі процеси, які відбуваються в Кабміні, прекрасно знає наш завжди добре інформований президент.

«Маленький Сеня», він же колишній Арсеній Петрович, все робить під контролем «великого Петі» – він же нинішній гарант дотримання законності в державі.

Правда, вірніше сказати не «під контролем», а при повному потуранні Петра Олексійовича Першого. Обидва не ховаючись грають з довірливим народом в такі собі наперстки – пам’ятаєте таку шахрайську гру часів Кравчука та Кучми? Тільки всі кульки в цій грі завжди залишаються на щирих руках прем’єра і президента.

 

Втім, закінчиться небезпечна гра може в Генеральній прокуратурі і суді. Тому ніхто сьогодні й не дасть жодної гарантії (навіть гарант), що завтра Сеня «Куля в лоб», не втече, куди очі дивляться. А за ним таким же макаром гайне і сам «шоколадний король».

Нам же знову доведеться витрачати народні гроші на оголошення цих наперсточників … ой, вибачте, втікачів… ох ти, sorry, –  керівників держави у міжнародний розшук.

Тому, шановні співвітчизники, не поспішайте швидко оформляти субсидії. Краще відразу все перевірити і заплатити сьогодні, ніж завтра каятися. До того ж – хто тих втікачів шукатиме? Спитайте у Януковича, він, падлюка, все знає про державні кошти та кордони.

 

Голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»Віктор Романенко

Добавить комментарий