Спомин про загиблих героїв Революції Гідності та воїнів АТО має уособлювати в собі майбутня Алея пам’яті. Її планують реконструювати. Наразі тривають громадські обговорення проекту. За «круглим столом» дослухаються до ініціатив громадських активістів, архітекторів, священнослужителів, небайдужих мешканців області.

_l59ufBEsM8

«Якою має бути Алея пам’яті, вирішують люди, для яких це місце є знаковим. Черговий раз на обговорення проекту зібралася громадськість. Згідно з проектом плануємо створити меморіальний комплекс за європейськими стандартами: розмістити антивандальні скляні стели з підсвіткою, розвернути Алею в бік центрального парку. Тут кожен зможе відчути свою причетність до історії», – зазначив голова Всеукраїнської спілки воїнів АТО Іван Начовний.

Приєднатися до обговорення проекту можуть усі бажаючі. Для пропозицій в ОДА – спеціальна скринька.

GNZhUgXZdVc

Висловив свою думку і народний депутат України, екс-комбат «Дніпро-1» Юрій Береза. «У мене немає зауважень до архітектури комплексу. Але важливо, щоб у майбутній меморіал була закладена філософія єднання минулого із сучасністю», – сказав він.

XnUiRSFSLAU

«Мені подобається, що майбутній меморіальний комплекс – це цілий простір, а не окрема статуя чи скульптура. Це буде місце, куди зможе прийти кожен і залишитися наодинці з історією. Ми будемо згадувати тут хлопців, які поклали своє життя за цілісність України», – ділиться член правління громадської організації «Майдан Січеслав-Дніпро» Вероніка Коміссар.

Цю точку зору розділяє й волонтер Тамара Мудрак. Жінка вважає, що оновлення Алеї пам’яті – на часі. «Нам, активістам, дуже боліло, що Алея довгий час залишалася в неприглядному стані. Якою вона стане, мені подобається. Це буде не тільки місце зустрічі матерів загиблих героїв. Тут молодь вшановуватиме пам’ять, вивчатиме уроки мужності», – зазначила волонтерка.

Має пропозиції й протоієрей УПЦ КП Дмитро Поворотній. Каже, у церкви – власний погляд на місце розташування поклінного хреста й освяченого каменю.
«Ми багато говоримо про традиції нашого народу. Одна з них – встановлення поклінних хрестів на пам’ятних місцях. Тож хрест має залишитися там, де він стоїть зараз. Так само, як і камінь. Вони освячені. Такою є позиція церкви. На цьому місці у квітні 2014-го хлопці прийняли присягу. Звідси вони пішли захищати країну, звідси зробили крок у вічність», – каже протоієрей.

Деякі доповнення до проекту має громадська активістка Ольга Лукіних: «Хочеться бачити на стелах не лише імена загиблих хлопців, але й їхні фотографії. Вони заслуговують на те, щоб їх знали в обличчя».

Побачити проект майбутньої Алеї можна тут.

Наразі обговорення проекту Алеї пам’яті триває. Наступна зустріч – цього тижня.

Із Дніпропетровщини в зону АТО вирушило найбільше захисників – понад 25 тисяч чоловіків. Більше 400 з них – загинули.

Джерело: Дніпропетровська облдержадміністрація

Добавить комментарий