Уважаемые сограждане!

Продолжается газовый беспредел кипрских компаний по незаконному установлению  «своих» нормативов (18,3 куб.м. на одного человека)  потребления нашего, украинского природного газа гражданам Украины в случае несогласия граждан на установку общедомовых счетчиков.

Незаконность и абсурдность установки таких счетчиков уже была доказана в судах разных городов Украины – Запорожья, Харькова, Павлограда, Кривого Рога.

Для восстановления  законности и прекращения этого  издевательства  над людьми, рекомендуем пострадавшим жителям домов, попавшим  под подобные действия  зарвавшихся монополистов, направить в государственные органы (Верховную Раду, Администрацию Президента, Кабинет Министров, НКРЕКП), подготовленный  нашей организацией  ГО «Майдан Сичеслав-Днепр» следующий документ:

СКАРГА

Я, __________________________________________________, споживач послуг газопостачання, які надаються до будинку № ____, розташованому по вул_____________________________   м. Дніпро.

У платіжному документі, а саме, Повідомлення про оплату рахунку № ________ від __________, за ________ 2017 року, який було надіслано на мою адресу     (м. Дніпро, вул. _____________________, буд. № ___, квартира № __) було  змінено режим нарахування об’ємів природнього газу.
З пояснень ПАТ «Дніпропетровськгаз» можна зрозуміти, що зміну режиму  нарахування об’ємів природнього газу було зроблено з визначенням  фактичного об’єму спожитого газу з граничними об’ємами споживання газу населенням, визначеними додатком №10 до Кодексу газорозподільних систем. Підставою для зміни було рішення комісії з розгляду актів про порушення Кодексу газорозподільних систем у зв’язку з відмовою від встановлення будинкового лічильника газу, що здійснювався за ініціативою та за рахунок Оператора газорозподільних систем. Після цього споживачам послуг газопостачання будинку №___   по вулиці ______________ здійснювалися нарахування за газ по особовим рахункам споживачів, квартири яких не обладнані індивідуальним приладами обліку, за граничними об’ємами споживання.

Я вважаю такі дії неправомірними, оскільки я не відмовлявся(лася) від встановлення індивідуального лічильника газу в квартиру.

ПАТ «Дніпропетровськгаз» взагалі не пропонував встановити кожному з споживачів дому №____ , індивідуальний прилад обліку. Покладання відповідальності  на споживачів  чинним законодавством не передбачено. Я є побутовий споживач природного газу, використовую газ тільки для приготування їжі. Моя квартира не обладнана індивідуальним приладом обліку  газу.Я ніколи не відмовлявся(лась) від встановлення у моєї квартири лічильника газу. Я не надавав(вала) нікому доручення від мого імені відмовлятися  проти встановлення у моїй квартирі лічильника газу.
ПАТ «Дніпропетровськгаз» є оператором газорозподільної системи на території  м. Дніпро та здійснює функції розподілу природнього газу. Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу (відносини у перехідний період)» № 758 від 01 жовтня 2015 року, на ТОВ «Дніпропетровськгаззбут»  покладено спеціальні обов’язки щодо постачання природнього газу побутовим споживачам. У розділу ІХ Кодексу ГРС, в редакції від 17.03.2017 року, не визначено, за відмову від якого саме лічильника газу — загальнобудинкового чи індивідуального — настають наслідки, передбачені ч.7 п.3 гл.4 розділу ІХ Кодексу ГРС. Глава 4. Порядок комерційного обліку газу та алокації по об’єктах побутових споживачів (населення), частина 7 пункту 3:

Якщо побутовий споживач, який не забезпечений лічильником газу (індивідуальним або загальнобудинковим), відмовляється від його встановлення за рахунок Оператора ГРМ (що підтверджується актом про порушення, складеним відповідно до вимог глави 5 розділу ХІ цього Кодексу), фактичний об’єм спожитого (розподіленого/поставленого) природнього газу (алокація) по побутовому споживачу за відповідний календарний місяць визначається за граничними об’ємами споживання природнього газу населенням, визначеними у додатку 15 до цього Кодексу.
Побутовим споживачем вважається споживач, що є фізичною особою та купує  природній газ з метою використання для власних побутових потреб, у тому числі для приготування їжі, підігріву води та опалення своїх житлових приміщень, що не включає професійну та комерційну діяльність. Таке визначення побутового споживача міститься у пункті 4 розділу 1 глави 1 Кодексу ГРС.

Як вбачається з розділу 5 Кодексу ГРС, за ініціативи балансоутримувача (управителя) або Оператора ГРМ та за їх рахунок в багатоквартирному будинку (гуртожитку) або на групу будинків (гуртожитків), мешканці яких в повному обсязі чи частково розраховуються за нормами споживання, або для цілей складання загального балансу споживання природнього газу може бути організований та встановлений загально-будинковий вузол обліку природнього газу.
Балансоутримувач (управитель) не може відмовити Оператору ГРМ в організації та встановленні загальнобудинкового вузла обліку природнього газу, якщо ці заходи здійснюються за рахунок Оператора ГРМ.
Тобто, Кодексом ГРС встановлено право оператора ГРМ на встановлення загальнобудинкового приладу обліку і цьому праву кореспондується норма,яка забороняє балансоутримувачу чи управителю (не побутовому споживачу) відмовляти  Оператору ГРМ в організації та встановленні загальнобудинкового вузла обліку.
Таким чином, відносини з приводу організації та встановлення загально-будинкового вузла обліку природнього газу виникають між балансо-утримувачем (управителем) та оператором ГРМ.

Окремий побутовий споживач не є учасником таких відносин, а тому на нього не може покладатися відповідальність за відмову від встановлення загальнобудинкового приладу обліку, оскільки наявність такої згоди чи заборона відмовлятися від його встановлення, взагалі не передбачена.
Пунктом 7 пункту 3 глави 4 розділу ІХ Кодексу ГРС, було передбачено відповідальність побутового споживача, який не забезпечений лічильником газу та при цьому відмовляється від встановлення за рахунок Оператора ГРМ саме індивідуального приладу обліку природнього газу.

ПАТ «Дніпропетровськгаз» не пропонував встановити індивідуальний прилад обліку у моїй  квартирі. Постановою Національної комісії, що здійснюєдержавне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1418від 11.08.2016р., яка набрала чинності 29.11.2016р., внесено зміни до абзацу 7 пункту 3 глави 4 розділу IX Кодексу ГРС, якими передбачено відповідальність побутового споживача за відмову від встановлення за рахунок оператора ГРМ як від індивідуального, так і від будинкового приладу обліку.

У ПАТ «Дніпропетровськгаз» не було законних підстав для зміни побутовим споживачам режиму нарахування об’ємів природнього газу з визначенням фактичного об’єму спожитого природнього газу за граничними об’ємами споживання, визначеними додатком 10 Кодексу ГРС, тому прошу припинити мені нарахування за граничними об’ємами та перерахувати нараховані об’єми у квартирі № по вулиці ___________________________.

Хочу ще зауважити, що абзацом 7 пункту 3 глави 4 розділу ІХ Кодексу ГРС передбачено, що відмова споживача від встановлення приладу обліку має ще підтверджуватися актом про порушення, складеним відповідно до вимог глави 5 розділу ХІ цього Кодексу. При цьому, із положень глави 5 розділу ХІ Кодексу ГРС «Порядок оформлення акта про порушення» вбачається, що акт про порушення складається щодо виявлених порушень, які допущені споживачем або несанкціонованим споживачем. Я не маю ніякої інформації про складання акту про порушення, допущене саме конкретно мною. Я такого акту не підписував(ала). Я не давав(ала) згоди підписувати такий акт від мого імені. Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природнього газу»     N 3533-VI від 16.06.2011р. визначено правові, економічні та організаційні засади забезпечення всіх категорій споживачів вузлами обліку природнього газу з метою запровадження повного комерційного (приладового) обліку природнього газу та здійснення контролю за використанням ресурсів імпортованого природнього газу і природнього газу власного видобутку.

Відповідно до ч.1 ст. 6 Закону N 3533-VI, суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природнього газу на відповідній території, зобов’язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується, зокрема, тільки для приготування їжі до 1 січня 2018 року.
У разі не встановлення населенню у строки, зазначені у цьому підпункті, лічильників газу з вини суб’єктів господарювання, що здійснюють розподіл природнього газу на відповідній території, припинення розподілу природнього газу таким споживачам забороняється, а його облік до моменту встановлення лічильників газу здійснюється за нормами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України.

З повагою, _________________________ (підпис)                                          _________________2017 рік

«Борітесь і поборете…» Т.Г. Шевченко

Матеріал підготували: І. Нестеренко, А. Мельніков