Отож, про мову знову.
Без названияА спонукав до наступного допису коментар руцкагаварящєва таваріща-тоже-укрАінца, який наводив приклад Австралії. Мовляв, там купа купезна мов і всі живуть як вареники в маслі…
Сумніви взяли верх, інформації в інтернеті повно, було б тільки бажання…
І ось що виявилося насправді…
«У XVIII столітті, до приходу європейців у Австралію, за оцінками, нараховувалось близько 300 000 тубільців, які розмовляли не менш як 200 окремими мовами. Під час колонізації XIX — початку ХХ сторіч, колонізація почасти являла прямий етногеноцид, чисельність корінних австралійців різко скоротилася.

За даними SIL International (2004) зі 170 000 австралійців, які мають тубільне походження, лише близько 47 000 мають хоч-якісь знання рідних (австралійських) мов[1]. Таким чином, переважна більшість (майже всі) австралійських мов в наш час є або зниклими, або такими, що знаходяться на грані зникнення — кількість носіїв більшості мов обраховується десятком, а то й одиницями, декількома десятками, значно рідше сотнею або й декількома.»-
Інформація з Вікіпедії
Далі.
Австралія
Офіційна назва — Австралійський Союз (Федерація).
Перші люди з’явилися в Австралії близько 40 тис. років тому і прибули сюди з південної Індії. Наприкінці XVІІI ст. материк почала інтенсивно колонізувати Велика Британія. Аж до 1868 р. ця країна використовувала Австралію як величезну природну колонію для найнебезпечніших карних злочинців. Потім з’явилися вільні поселенці, чисельність яких різко зросла під час «золотої лихоманки» в 50—60-х роках XIX ст. З 1901 р. британські колонії на материку організували федерацію. Вона одержала назву Австралійський Союз. Він існував як британський домініон. У 1942 р. Австралія стала суверенною державою, членом Британської Співдружності Націй.
Австралія — федеративна держава, парламентська республіка. Формально главою держави є королева Великої Британії, яку представляє у цій країні генерал-губернатор.
Серед жителів — переважають нащадки переселенців з Великої Британії, аборигенів (корінних жителів) залишилось близько 230 тис.тобто 1% від загальної чисельності.

Населення Австралії мешкає у містах і складається на 82 % з англо-австралійців, на 7 % — з англійців, на 2 % — з італійців, на 1 % — з греків, на 7 % — з азіатів і на 1 % — з аборигенів.

Нащадки переселенців з Європи створили основу англо-австралійської нації. В результаті жорстокої експлуатації і переслідувань аборигенів їхня чисельність зменшилась з близько 300 тис. чол до 40-50 тис. чол. (1959). Корінне населення о-ва Тасманія — тасманійці — ще в ХІХ ст. було повністю винищене колонізаторами…

Ось така «весела» картина «чудового» життя.
Так, економіка Австралії зараз одна з найрозвиненіших, ВВП на душу населення високий, на рівні з європейським…Але! Якою ціною?

… Ні, якщо ми хочемо щоб нас винищили чи асимілювали всіх до ноги, тоді нема питань. Вам подобається країна Австралія чи будь-яка інша? То які проблеми — пакуйте валізи і вперед. А ми боремося і намагаємося будувати українську Україну : з українською культурою, мовою, традиціями.

Хто наступний для прикладу буде для ледарів, невігласів, манкуртів, які не хочуть вчити мову держави, хліб якої їдять, інопланетяни?

Член ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Валентина П.