mC16OvFFqk426 квітня 2016 року минає 30-та річниця від Дня Чорнобильської трагедії в Україні. У сусідніх державах цей день визначений, як День пам’яті загиблих у радіаційних аваріях і катастрофах.

З 2003 року на саміті СНД президент України Леонід Кучма виступив с пропозицією оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф співдружності в країнах учасницях. Рада глав держав СНД проголосувала позитивно.V93gi1B_qdg

Далі наведемо  вашій увазі деяку інформацію про аварію в цифрах та фактах:

—  У результаті аварії на ЧАЕС в повітря було викинуто в 400 разів більше радіоактивних частинок, ніж при ядерній атаці Хіросіми. Радіоактивні дощі дістались навіть Ісландії.

— Радіонуклідами забруднено більше ніж 145 тис. кв. км площі трьох країн України, Білорусі, Росії, це майже половина площі Італії.

— 200 тисяч жителів було евакуйовані після аварії на Чорнобильській атомній електростанції із заражених місць та 600 тисяч чоловік призвали боротись з наслідками аварії, які отримали велике радіаційне опромінення.

— 300 самоселів нині проживають у зоні аварії. За думкою українського режисера Сергія Буковського, який займається спеціальною роботою «Чорнобиль: пори року», до недавна там мешкало більше 800 чоловік.

— 385 млрд. грн. сума, яка  потрібна для втілення в життя проекту остаточного закриття й консервації блоків № 1, 2, 3 ЧАЕС, який планується завершити до 2028 року.

— 12793 тонни металоконструкцій уже установлено на проекті «Укриття», за інформацією головного інженеру конструкції Володимира Каштанова.

— Близько 97% радіоактивних частин й досі присутні у пошкодженому вибухом 4-му реакторі.

Нещодавно члени ГО «Майдан Cічеслав-Дніпро»  на запрошення директора Кульбач Лариси Михайлівни  відвідали  спеціалізовану школу № 134 гуманістичного навчання та виховання і побачили окрему експозицію, присвячену трагедії на Чорнобильській атомній електростанції, яку становлять речі, привезені з місця подій, а також свідчення очевидців.

фото:

Дуже цікава та емоційна виставка, яка дає можливість учням, гостям, колективу школи не забувати, про цей трагічний день. Окремо, хочеться вказати, що колектив школи займається такою важливою для нашої країни справою та залучає своїх учнів до цієї благородної справи.

Чорнобильська трагедія завдала великих збитків нашій державі, але не дивлячись на це – Україна встояла, тому ми впевнені, що ті складні часи, які переживає наша держава сьогодні тільки зміцнять нашу віру та покажуть всьому світові незламний дух української нації!

 

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

за матеріалами Рідна країна.

Добавить комментарий