Ðåïåòèöèÿ ïàðàäà âîéñê ïî ñëó÷àþ 25-é ãîäîâùèíû Íåçàâèñèìîñòè Óêðàèíû, íà Êðåùàòèêå, â Êèåâå, 19 àâãóñòà 2016 ã. Ôîòî Èâàíîâ Àëåêñåé / ÓÍÈÀÍ

Після його проведення навіть противники торжества задумалися – чи варто перти проти нашої держави.

Дуже багато було розмов з приводу того, чи проводити в Києві військовий парад на День Незалежності України. Особливо відзначилися ті, хто кричав, що, мовляв, за часів кризи робити цього не варто, що це тільки роздратує людей, які ледве зводять кінці з кінцями і на свято не підуть.

Однак парад успішно провели, народ вийшов на вулиці, і результати не змусили себе довго чекати. Мова не йде про численні ролики в Інтернеті, хоча й вони так само сприяли підняттю морального духу нації на якісно новий рівень. Мова про те, що люди побачили: в разі чого, їх є кому захищати. Народ України переконався, що армія добре озброєна і здатна протистояти агресорам не тільки на Донбасі.

Парад проводили не для звітності президенту, Верховній Раді або Кабінету міністрів. Парад проводився, перш за все, для простих людей і особливо – для нового покоління, що росте, прямо скажемо, далеко не в найкращих економічних умовах, точніше – в часи бойових дій і терористичної агресії.

Парад дав кожному справжньому патріоту, кожному жителю України натхнення і віру в захищене майбутнє. Він став ще одним приводом нагадати нації: для того, щоб завести і зберегти господарство в цілості, необхідно спочатку мати сторожову собаку. Ні, не ланцюгового пса, який буде боронити золоті батони олігархів і злодіїв усіх мастей, а доброго воїна, що стереже народне добро і стоїть на варті миру в державі.

Також нам, активістам ГО «Майдан Січеслав-Дніпро», вкрай приємно було спостерігати, що в параді взяли участь і наші доблесні земляки – воїни, які вже не раз довели свою силу і міць броні армії під час проведення АТО. Та й морські піхотинці порадували, дай їм бог здоров’я!

А ще я помітив іншу вельми приємну та радісну тенденцію. Звичайно, розмах цьогорічного святкування Дня Незалежності був не таким, як у минулі роки, коли на таких урочистостях тільки ледачий генерал не відмивав гроші. Тим часом після свята, наприклад, в Дніпрі на лобовому склі багатьох автомобілів знову все частіше стали з’являтися невеличкі українські прапорці. Але ж, погодьтеся, що останнім часом дух патріотизму серед населення було явно втрачено. А тепер його знову пробудили. Хіба це не радує?

Безумовно, лише парадами проблем країни не вирішити і віну на сході не виграти. Але ж ніхто не стане сперечатися, що відновлення держави починається саме з віри в те, що ти робиш, для чого це відбувається і для кого.

Тому вірю, дорогенькі мої: ми зробимо все, що намітили, про що мріяли впродовж років темряви. Інакше – як нам дивитися в очі своїм дітям та онукам? Інакше наші північні «партнери» та інші «доброзичливці» не перестануть проводити проти нас агресивну політику, в тому числі інформаційну – брудну й огидну.

Доведемо ж справами, а не словами, що нашу Батьківщину нікому не зломити. Нехай наша країна стане сильною, процвітаючою і по-справжньому незалежною державою!

І ще один маленький нюанс. Десь на просторах Всесвітньої Павутини я прочитав, що Путін начебто не бачив нашого параду. Брешуть! Бачив – сто відсотків, та ще й, напевне, зубами скрипів від лютої ненависті, а може й лікті кусав. Ну що сказати? Смачного. Нехай їх і гризе та своїм газом занюхує.

Слава Україні!

 

Голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»Віктор Романенко

Добавить комментарий