????????????????????????????????????

Зміна свідомості молодого покоління можлива лише за наявності різких змін в економіці, позитивних чи негативних неважливо.

Можна привести у приклад старий анекдот про замкнене коло, який як дві краплі води схожий на ситуацію в країні, характерної для нашої молоді. Громадські організації їх лідери, керівництво країни намагаються зробити з нашої молоді патріотичну та активну, в свою чергу молоде покоління хоче жити в економічно стабільній і перспективній країні, яка пройшла тяжкий шлях до свободи.

Ці два побажання не можуть поки бути реалізованими. Верхівка країни не завжди прагне до цього, а молодь просто не має можливостей, щоб щось змінити. Не має можливості, та як хочеться отримати освіту за доступною ціною, а не для того, щоб протягом декількох років повертати гроші, взяті у кредит і вести дуже скоромний спосіб життя. Хочеться, також, не відстоювати довжелезні черги в лікарнях. Є бажання носити модний одяг, а не купувати вже ношений, секонд-хенд. Але змоги жити так як хочеться не має, звісно, що комусь це не до вподоби.

На перший погляд перспективна молодь, яка часом ціною свого життя відстоювала демократичні цінності для України. Мали віру в слова політиків, які проголошували промови з трибун. Та жодні з обіцянок досі не реалізовані, Вами, шановні високопосадовці! Невже не має в вас навіть думки  про те, що можете втратити ціле покоління свідомих українців? Чи можливо просто настроїти проти себе…

Як виховати належне покоління патріотів? Слід робити акцент на вивченні історії українського війська, народу в цілому. Розповідати про тяжкі часи в історії – Голодомори, геноцид, результати тоталітарного режиму. Добиватись від чиновників грошей на молодіжні розважальні заходи – концерти, фестивалі.

Слід пам’ятати, що багато заходів вміло використовувала команда часів Віктора Якуковича. Для цього достатньо було організувати концерт популярної національної чи закордонної групи, або популярного виконавця і об’єднати велику кількість молоді під прапорами Партії регіонів. І як бачимо народні маси з легкістю приймали такі дарунки від влади, але таким способом не виховаєш достойних патріотів. Цьому є пояснення.

Патріот – це людина, яка має власну думку, може мислити, аналізувати ситуацію. Це гідні люди для  країни. Патріоти бережливо ставляться до чистоти в містах чи селах, займаються спортом та активно його пропогандують, поважають історію свого народу і природу країни. Не обов’язково встановлювати прапор країни на своєму помешканні, чи робити жовто-блакитні картинки на паркані, достатньо поважати людей похилого віку та надавати їм допомогу. Патріот обере спорт замість пляшки алкоголю.

Так для прикладу на заходах Партії регіонів учасниками в основному були байкери, рокери та інші представники неформальної молоді, які відповідно не відмовляли собі в алкоголі та цигарках, наркотиках. В той час як на Євромайдані були в основному справжні  спортивні вболівальники, які дали відбій тітушкам та іншим маргіналам. Можливо це не правда?

Ми не повинні забувати, що у 2014 році наші політики обіцяли нам після перемоги Майдану покращити життя звичайних українців. Де ці обіцянки зараз, коли криза триває, фінансове становище населення стає гірше день за днем.

Ми навчились виживати. Останніх патріотів забирає війна. Ті, хто зараз з молоді не на передовій, здебільшого орієнтуються на виїзд з країни до Європи чи навіть Росії. Тільки задумайтесь країна окупант може стати кращою за рідну країну.

Чи це те, чого ми хотіли та добивались? Звісно, ні. Але, якщо нам потрібне патріотичне покоління, не треба сміятись під час виконання національних танців, чи насміхатись над святинями на телебаченні чи в соціальних мережах. Настав час об’єднуватись, триматись за руки, мати правильні думки та жити по-іншому.

Велика частка провини керівництва країни, але дуже просто звинуватити когось та треба звернути в першу чергу увагу саме на себе.

 

 

Член ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Валерія Желізняк

Добавить комментарий