Сьогодні пропоную вам  розглянути поняття патріотизму.

01014108

Проаналізувавши різні джерела слід сказати, що є наступні категорії патріотизму: державний (любов до країни), імперський (гарне ставлення до існуючого політичного режиму та керівництва країни), квасний (відчуття любові до країни її населення), етнічний (почуття любові до етносу) і декілька інших видів. Треба розібратись в тому, що той патріотизм, який зараз існує в українському суспільстві, про який зараз говорить влада та громада,яким він є — позитивним чи негативним.

Одним з основних критеріїв патріотизму є бажання громадян країни вести боротьбу за свободу і незалежність своєї країни, можливість віддати своє життя за свою Батьківщину. Слід подумати над цим. Адже зараз багато людей, які б’ють себе в груди і говорять будь-де, що вони люблять свою країну. Ситуація в Україні на даний момент така, що є багато прикладів того, коли українські чиновники розкрадають гроші із бюджету і в цей же момент прикриваються патріотичними гаслами, їх сини отримують високооплачувані посади, натомість не йдуть до зони АТО воювати, а в зоні бойових дій зараз знаходяться представники простих українських родин.

Зрозумілим є те, що українське суспільство не має змоги перевірити всі обіцянки та факти, що є в інформаційному просторі України. Існує два інформаційні джерела – нечесна влада та активно налаштовані громадяни, що турбуються за незалежність країни, все це формує хибне уявлення про український патріотизм. Його образ являється не тільки не сформованим, а і не дуже привабливим. Нинішнє керівництво країни за допомогою патріотичних гасел хоче зберегти себе від негативної реакції захисників України за свої дії та їх відсутність. В той же час під заклики до любові Батьківщини, наші чиновники ще й продовжують збагачуватись на війні.

Отже, що можна робити, щоб щось змінити? В Україні не слід відділяти поняття патріотизму від загальнолюдських цінностей, так роблять в західному світі, куди зараз прагне наша країна. Для прикладу, якщо наші посадовці будуть помічені в якомусь скандалі, з використання кумівських чи родинних зв’язків для отримання гарної посади потрібно звільняти таких людей з їх посад, тобто реакція  громадськості повинна бути жорстокою і однозначною. Так вже давно роблять на Заході.

Не потрібно думати, що наше суспільство не може ні на що впливати. Пригадайте ситуацію із виконавицею Ані Лорак. Після того, як стало відомо, що вона виступала на території Росії, українські сцени закрились перед співачкою.

Дуже хочеться, щоб така реакція була із нашими політиками, котрі вже давно не мають довіри у народних масах. Ті чиновники, які порушують закон, повинні бути покарані – це прояв справжнього патріотизму, а не декларованого.

Член ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»  Валерія Желізняк

Добавить комментарий