Зазвичай я намагаюся уникати проїзду у «маршрутках» (словом «таксі» язик не повертається назвати ці «скотовози») нашого міста, але час від часу трапляються ситуації, коли цей, аж ніяк не зникаючий вид транспорту, є безальтернативним засобом дістатися потрібного мені місця призначення. І під час проїзду у наших маршрутках починаєш розуміти сенс пісні легендарної групи AC/DC «Дорога до пекла»(«Highway to Hell»).

От і сьогодні в ранці, сівши на житловому масиві «Фрунзенський» в одну з таких маршруток, щоб дістатися центру міста, я відчув особисто усі «Круги Пекла», що за мої ж кошти ласкаво запропонували мені перевізник та міська влада. Зашарпаний, роками не митий салон зі зламаними та нахиленими у різні боки спинками сидінь маршрутки відразу ж дав зрозуміти, що на комфортну поїздку очікувати не слід.

12841177_1710644129177794_7922090635371625286_o

Заплативши 5 гривень, вибрав сидіння, яке, як мені здалося, найбільш рівно стирчало відносно підлоги авто. В салоні тхнуло чимось старим, сирим і радянським так, що я за 40 хвилин цієї «дивовижної» подорожі не один раз пожалкував про те, що вранці мав достатньо щільний сніданок.

Водій у погоні за заробітком зупинявся практично поруч з кожним приватним будинком або електричним стовбуром, підбираючи таких же як і я, поспішаючих по своїх справах людей, часто порушуючи правила дорожнього руху. Часті зупинки та рушання з місця, нагадували міксер в якому нас всіх ретельно перемішують. В поєднанні із затхлим повітрям відчуття залишити сніданок на підлозі цього не дитячого «атракціону» значно посилилось. І коли здавалося б, що гірше вже нікуди досвідчений водій перейшов на новий рівень випробувань. На одній із зупинок керуючий «скотовозом», мабуть вирішивши перевірити свою «ластівку» на максимальний коефіцієнт розтягування, запустив у салон таку кількість пасажирів, що в порівнянні з цим шпроти в консервній банці відчули б себе туристами на порожніх пляжах анексованого Криму. У три ряди бідолашні пасажири близько 30 хвилин стояли у аж ніяк не призначеному для такої кількості людей брудному салоні маршрутки.

10269120_1710644202511120_7378350943650371948_o

Помножте це на «незручності», які я описував вище і отримаєте ідеальну картинку для фільму про біженців, що за будь яку ціну, згодні їхати в найжахливіших умовах аби куди, тільки б врятувати своє життя. Але нагадаю, це звичайний ранок, звичайного українського міста, де звичайні люди щодня намагаються дістатися звичайного місця роботи у таких надзвичайних умовах.

Зайшовши до цього «пекельного експресу»  (навмисно не пишу ані номер маршруту, ані номер машини, бо зазначене вище відбувається в нашому місті незалежно від маршруту та особи водія) по ранішньому свіжим і бадьорим, виходив я вже звідти постарівши років на десять. Зібравши всю волю в кулак та підключивши всі свої внутрішні резерви, дістався офісу, видохнув та пишу дану статтю. Вижатий як лимон, пошарпаний, наче безхатченко, я все ж таки дістався до омріяного пункту призначення.

Читайте також: «Набридло жити? – 44 й маршрут до ваших послуг! (ВІДЕО)»

Любі мої спів городяни, ви, герої, що кожного дня долають безліч перепон, на шляху до роботи, або повертаючись з неї. Ви виживаєте у кам’яних джунглях, де на кожному кроці вас очікують відкриті люки, нависаючі дерева, не працюючи світлофори, дорожні провалля, та ще хтозна які випробування, вміло розставлені міською владою. Пам’ятайте тільки, що допоки ми всі покірно приймаємо запропоновані нам владою правила гри, допоки і будемо виживати у цих нестерпних умовах. Ми самі володарі своєї долі, усвідомимо це і заживемо не гірше Європи, до якої нас усіх закликають.

 

Бережи нас Господь і Слава Україні!!!

З повагою та впевненістю у майбутньому,

Керівник  прес-служби ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»  Ігор Кабанюк.

Добавить комментарий