Комісія облдержадміністрації з контролю за якістю ремонту доріг, до роботи якої,  я був запрошений в якості представника громадськості , проінспектувала Кринички.

Ви бували в Криничках, скажімо так, три-чотири роки тому? А я був. Порибалити поїхали з друзями. Та ні, начебто наловили. Тільки машину добряче побили. Бо замість доріг там були лише напрямки. А кращою технікою для того краю був, якщо не танк, то трактор або бульдозер точно.

Загалом, щодо якості доріг в Криничках було прийнято говорити як про мертвих: або добре, або нічого. Останнє – вірніше. Тому що землю (чи то був таки асфальт?) в ямках важко назвати навіть напрямком руху.

 

Навіть культурні місцеві жителі лаялись наче швець з похмілля. Але – правди було не знайти. Благо, нова влада все ж таки, нарешті звернула увагу на проблеми районів, а не тільки великих міст, і підрозділи Дніпропетровського облавтодору почали помалу ворушитися.

Здавалося б, ну, що ви, шляховики, — не знали про візит комісії? Не встигли підготувати людей, змусити їх вивчити потрібні слова?

Та, мабуть, не знали. Тому що, коли ми спілкувалися з працівниками райавтодору, виявилися «чудові» речі. За словами людей, вони працюють у досить специфічних умовах. І «пекельні», вибачай боже, котли зі смолою – ще не найкраща ілюстрація реконструкції.

— «Текучка» кадрів у нас велика, — говорить один з працівників райавтодору  Олег — чотири-п’ять чоловік на місяць йдуть геть з цієї роботи на іншу, якщо таку знаходять. Платять по 700-800 гривень на місяць, але зараховують нам не дні, а години – каже член бригади, чоловік  похилого віку  Василь. І як годуватимеш сім’ю на такі «бариші», підтримує своїх товаришів інший член бригади.

За роз’ясненням ми звернулися до керівника райавтодору Криничок Олександра Конова. І відразу ж на місці події з’явився бухгалтер організації. Ось, мовляв, вам, шановні члени комісії, відомості, де оклади у працівників по три тисячі гривень.

Звідки ж, питаємо, цифри 700-800 гривень на місяць? Брешуть люди чи що?

— Не можемо ми ставити їм повний робочий день, — відповідають нам, — немає повної завантаженості, в деякі дні працюють по ! 2-3 години.

Та як же немає завантаженості, подумали ми. Адже дірок в Криничанському районі — латати не перелатати. Може, прокуратурі та КРУ зайнятися вашим питанням?

Втім, як вдалося з’ясувати, проблема в іншому. За інформацією місцевих чиновників, у них просто не вистачає асфальтобетонної суміші, обладнання «ще те», та й робочих рук дійсно не знайдеш на такі грошики.

Гм… а ми, наївні, розраховували ще й про якість ремонту поговорити і про порушення технологічного процесу. Але місцеві нас відразу ж здивували ще більше. Мовляв, латаємо дірки тільки якщо вони глибиною по 5-7 см.

— Так начальство наказує, — говорить один з робітників, — якщо колесо може провалитися, ремонтуємо, а якщо дірка 3 см – не чіпаємо.
Маячня, думаю. Дивлюся на календар: начебто 2015 рік, ХХI століття надворі. А тут – таке. Але, після спілкування з жителями Криничок все стало на свої місця. За їхніми словами, вони і такому ремонту дуже радіють.

 

— Ви б до нас завітали роки чотири тому (були, були ми – прим. Авт.), так взагалі б ахнули, — говорить корінний житель Криничок дядя Коля. – Вздовж наших доріг можна було знімати фільм про війну, і ніхто б не здогадався, що це не спеціально зробили. А зараз – подивіться на вулицю Мирну, на вулицю Нову – їх вже не впізнати. Так що ми вдячні дорожнім будівельникам і за таку роботу, дай їм бог здоров’я. І вам окреме спасибі, що приїхали проконтролювати владу.

Безумовно, у мене, як члена комісії, представника громадськості, питань до райавтодору, і не тільки Криничанського, ще залишилося багато. Але якщо люди поки не скаржаться – вже добре, погодьтеся.

До речі, відзначимо: на ремонт доріг у вказаному районі область виділила 1,7 млн. грн. За нашими підрахунками, якби ще стільки ж, і все було б майже «зер гут».

Крім того, відкритим залишається питання щодо асфальту. Виявляється, купувати його доводиться дещо дорожче – у комерційних організацій, тому що державні підприємства простоюють. Саботаж? Можливо. Втім, що стосується тендерів на поставки асфальтобетонної суміші, смоли та ін. – це зовсім інша історія, (матеріал готується).

 

Тому, дорогенькі, стежте не тільки за автошляхами, а й за нашими публікаціями, в яких відверто і саме головне неупереджено буду повідомляти вам про стан справ в дорожньому господарстві нашої області.

 

Далі буде – обіцяємо.

 

1. PS. Поки готувася цей матеріаал, надійшов лист від керівника Павлоградського осередку нашої організації, щодо проблем в дорожній галузі  та безпосередня учать у їх вирішенні мера міста Івана Метелиці, є там  «відремонтований» міст через р.Вовча, цікавий міст, читайте також  (розширений матеріал готується).

Так що відрядження вже заплановане, саме в Павлоград.

 

З повагою! Голова  ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»Віктор Романенко

 

Добавить комментарий