1358420684_i02
Перший президент України висловив свою думку стосовно розміру його пенсійного забезпечення, для нього воно вкрай мале. Зважаючи на різні події в історії України були часи, коли керівники держави навпаки просили зменшувати їх заробітню плату зважаючи на тяжкі часи в державі, тож Леонідові Кравчуку є можливість задуматись. Давайте розглянемо ситуацію з розміром пенсій у різних частинах світу.
Розмір пенсій для українських президентів 14 тисяч гривень, якщо представляти в доларах 518.

Перший президент сказав, що за такий розмір пенсії має бути соромно державі.
Але слід зазначити, що пенсія пересічного пенсіонера в країні становить 1074 гривні, то ж можливо такі заяви недоречні. Проте президент дуже складна, нервова професія, яка потребує доплат. Періодично про це нагадують самі колишні президенти, не лише самий перший, хоча слід зазначити, що другий президент Леонід Кучма, знаючи, що він буде отримувати такий же розмір пенсії, поки що нарікань не має.

Пенсії європеських президентів:
Найбільший розмір  отримують колишні президенти Фінляндії — це 8 тисяч євро, був час, коли керівництво країни навіть хотіло зменшити цю суму, так як країна знаходилась в стані кризи, така пенсія являється дуже привабливою навіть для країн сусідів. Для прикладу керівництво країн Балтії Латвії та Естонії, Андріс Берзіньш та Арнольд отримують відповідно 1,8 та 3,7 тисяч євро. В минулому керівник однієї з найбільших країн Європейського союзу Польщі отримує пенсію 1400 доларів та також має багато нарікань на те, що дана сума мізерна, як для голови країни.
Слід зазначити, що не всі екс-президенти мали претензії щодо розміру пенсії. В 2009 році був випадок, коли голова Латвії Гунтіс Усманіс, звернувся до уряду з вимогою зменшити розмір пенсійного забезпечення через тяжкий стан економіки в країні, на той чай сума його пенсії становила 1,6 тисяч євро.

Пострадянський простір
Якщо порівнювати розмір пенсії Українського президента та інших пострадянських країн, то тут екс-президент правий, вона є однією з найменших серед всіх цих країн. Проте екс-глава Грузії Едуард Шевернадзе отримує пенсію в розмірі 410 доларів у місяць – вона є найменшою на всьому пострадянському просторі. Доплати, які виплачуються Розі Отунбаєвій, екс-керівниці Киргистану становить трохи більше тисячі доларів.

Сполучені Штати Америки 
Дуже гарне становище мають колишні керівники США, які отримують пенсії приблизно 16 600 доларів на місяць, до того ж допомогу від держави отримують також вдови екс-президентів, їм надається до 20 тисяч доларів на рік.

Тому, на наш погляд, було б справедливим визначати пенсію колишніх керівників держави виключно  за рівнем життя громадян при його керуванні. Тоді і нарікань не буде, і громада не стане обурюватись, а  можливо й президенти почнуть сумлінніше виконувати свої обов’язки.

 

З повагою, член ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Валерія Желізняк

 

Добавить комментарий