1_kvitnya_bryehnya_vsyesvitnya_0Сьогодні, 1 квітня весь Світ відзначає День Сміху. Це свято прийшло в Україну із Західної Європи  приблизно на початку 18 століття. Але на Заході воно з’явилось десь років на триста раніше ніж на теренах сучасної України. Цей день прийнято відзначати жартами над друзями та близькими, проводити комедійні та гумористичні заходи, найпопулярнішим з яких в Україні є Одеський фестиваль Гумору.

Головною версією походження цього свята є наступне твердження – у Франції до 16 сторіччя Новий Рік святкували наприкінці березня, а  першого квітня  дарували один одному різноманітні святкові подарунки. Але у 16 сторіччі французький король переніс святкування Нового Року на 1 січня своїм монаршим указом. Та залишилося багато консервативних людей, що й надалі продовжували святкувати новорічні свята 1 квітня –  над цими то «старовірами» і почало по-доброму жартувати  більш прогресивне населення,, називаючи їх дурнями або рибами,  маючи на увазі, те, що їх легко підчепити на гачок. І в наш час у Франції на 1 квітня кондитери готують величезну шоколадну рибу, а школярі намагаються на  жарт підчепити на спини один одному паперову рибинку. Цікаво, що день Сміху святкується по всій планеті, але ніде не є вихідним. Наприклад, в США день Сміху називають «Днем Серця, а не держави», маючи на увазі, ще й те, що сміх дуже сприяє одужанню від серцевих захворювань. В Україні цей день носить назву «Щебрехливий» або «Марія-побрехуха». І традиції святкування в нашій країні нічим не відрізняються від загальноєвропейських.

Ми, як, члени ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» вітаємо вас, українці, з днем Сміху, та бажаємо в ці непрості часи для нашої держави сприймати з посмішкою всі труднощі, що трапляються на вашому шляху і звичайно ніколи не залишатися в дурнях. Бо з нашими політиками завжди треба бути напоготові.

Веселого настрою та вдалих жартів.

 

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро».

Добавить комментарий