d41Jk6-Vs6gВсесвітньовідомий туристичний сайт ТripАdvisor, який кожного місяця відвідують та використовують 350 мільйонів реальних користувачів, які надають також близько 320 млн своїх відгуків  про світові туристичні міста. Цей об’єм відвідувачів робить сайт найпопулярнішим  туристичним ресурсом та кількість інформації, яка представлена на сайті дає можливість робити висновки щодо причин зміни відвідування, досліджувати популярні направлення, які цікаві для подорожуючих.

Якщо зайнятись дослідженням популярності нашої країни на сайті TripAdvisor, то можна виявити, що за минулі 3 роки, збільшується аудиторія користувачів, які зацікавлені в відвідуванні України. Міжнародна популярність відвідувачів по напрямку Україна та сторінок про неї з 2014 року збільшилось майже на половину. Згідно досліджень фірми comScore, збільшилась кількість запитів в 2015 році, які стосуються України, порівнюючи с минулим роком дорівнює 82%. Ці дані являють дуже великий прорив нашої країни, відповідно можна говорити, що Україна стає атрактивнішою с точки зору туризму. Туризм, залежить від пори року, тому слід зазначити, що кількість закордонних туристів має правило зростання ближче до теплих пір року, особливо у весняні-літні місяці.

Лідерами за пошуком інформації про Україну є туристи із Росії, США, Англії, Німеччини, Польщі, Туреччини, Італії. Слід відмітити також характерну тенденцію, яку відображають статистичні дані сайту: в самій країні значно виріс попит на внутрішні подорожі.  В 2013 та 2014 роках третина вітчизняних відвідувачів сайту шукала інформацію про локальні подорожі країною.  В 2015 році цей показник становить 50%. Можна стверджувати, що українці почали відвідувати національні об’єкти з більшою зацікавленістю. Це позитивні зрушення не тільки для збільшення надходжень до бюджету країни та розвитку туристичної галузі.

Справа в тому, що внутрішні подорожі популярні серед жителів, які мали змогу відвідати закордонні країни. Тому відповідно, вони хочуть побачити певний рівень обслуговування і інфраструктури, що дає поштовх готелям та ресторанам займатись підняттям рівня обслуговування, стандартів сервісу, щоб бути ближче до міжнародних. В майбутньому це буде спонукати і закордонних відвідувачів приїхати до нашої країни.

Дані для іноземних та місцевих інвесторів – європейські курорти на території найрозвинутіших кран регіону , можна визначити як фіксовані, стабільні держави. Ринок цих країн є сформованим, він має постійних відвідувачів. Збільшити туристичний потік до цих країн можливо лише на 10 відсотків. В свою чергу Україна може збільшити кількість іноземних туристів на 80%, ви будете згодні, що це чудовий показник.

Які кроки необхідно зробити для покращення туристичного ринку в Україні?

1.Міністерство туризму має більше уваги приділити питанню реклами країни, представити її як цікавий та безпечний напрям туризму.

2.Галузь туризму не має змоги розвиватись самостійно, в рекламу України необхідно вкладати певні кошти, знайомити з усіма цікавими місцями на нашій території.

На даний час туристична галузь країни приносить бюджету країни більше 1% ВВП, якщо взяти інші країни, то  ця цифра буде відповідно значно більшою.

Україна має шляхи для розвитку.

Ознайомившись зі статистичними даними туристичного ресурсу TripAdvisor необхідно зробити акцент саме на туристах, які вже цікавляться нашою країною, але ще не побували в нашій країні. Для прикладу американці – чисельна група відвідувачів, які вводять запити про пошук інформації про Україну. Слід розробити рекламний проект для американських туристів, щоб наштовхнути їх на активність до відвідування нашої країни. Все це повинен зробити уряд країни та самі українці подорожуючи Україною та відкривши нові туристичні місця!

Член ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Валерія Желізняк

Добавить комментарий