Жителям мегаполісу доведеться змиритися не тільки з порожніми гаманцями, а й з новою назвою рідного міста.

821c3e5b171fd840922c823727ef6135

Сумно це усвідомлювати, але – сталося як сталося. Сьогодні, 19 травня, в День вишиванки (!), Верховна Рада України перейменувала Дніпропетровськ в Дніпро. Відтепер прихильники Дніпра на Дніпрі можуть віддячити за такі «зміни на краще» іменитим і прославленим (в століттях або на пару років?) землякам – меру Борису Філатову і нардепу Андрію Денисенко.

Ну а інші за такий фінт можуть їх же проклинати та лаяти. І напевно будуть, навіть якщо їх нудить від ідей товариша Вілкула, який пропонував просто наповнити стару назву міста новим змістом.

З цього дня слухайте на всіх перехрестях країни:

  • Ти карась?
  • Ні.
  • Плітка?
  • Ні.
  • Так чому ж кажеш, що живеш у Дніпрі?

 

Дуже весело? Ага… Втім варто зазначити, що перш за все в даному випадку «пролетіли, як фанера над Парижем» наші однодумці – українські націоналісти. Так, друзі, не змогли ми, які саме пропонували назву Січеслав, вчасно об’єднатися і провести в необхідному обсязі роз’яснювальну роботу серед населення, серед своїх братів і сестер.

А що – Революція Гідності перемогла, навіщо морочити собі голову. Тепер вже і про патріотизм говорити якось не зовсім комільфо, так чи ні?

Однак, шановні, давайте «пораскінем умішком». Правду куди дівати? В цьому прикрому перейменуванні є й наша вина. І мої соратники, активісти ГО «Майдан Січеслав-Дніпро», і я особисто визнаю, що не змогли ми «взятися за руки, щоб не пропасти поодинці».

Безумовно, під час численних «бойових» громадських слухань щодо цієї проблеми більшість жителів вимагала збереження старої, радянської назви – Дніпропетровськ. Правда, в основному наших земляків турбувала економічна сторона питання.
Так,  економіка дійсно найважливіший, головний аспект. Якби мешканці обласного центру не замислювалися над тим, де знайти роботу та щоб там платили гідну зарплату, як прогодувати сім’ї, знайти насправді якісні і недорогі продукти, то, погодьтеся, вони б позитивніше ставилися до таких змін в назві міста.

До речі сотні людей їдуть від нас на ПМП до столиці та за кордон. Їм дійсно байдуже, як називається місто – Київ або Париж. Людина в такому випадку шукає, де краще жити.

А в Дніпрі тепер навіть померти вкрай дорого коштує. В Січеславі-Екатерінославі-Дніпропетровську повний облом і – ніяких перспектив навіть із золотим дипломом. Рідкісний підприємець не скаржиться партнерам на важку долю. Що вже казати про робітників заводів і службовців, а також офісний планктон, представники якого змінюються щодня, як відпрацьований матеріал, зморений працею та мізерними окладами.

Повернути історичну, козацьку назву – Січеслав – сьогодні, а точніше – ще вчора нам, нажаль, так і не вдалося. Ні, в гонитві за шматком хліба ми не перестали дружити з головою. Навпаки – почали ретельніше продумувати кожен крок, щоб не гепнутись в  голодну прірву завчасно. Але ми елементарно перестали дружити між собою.

Соромно сказати, але і в середовищі патріотів, націоналістів і демократичних сил уже немає тієї згуртованості, яка була ще пару років тому. Так чого ж тоді дивуватися (а я неодноразово попереджав!), що за нас все вирішить Верховна Рада? Ну, і Борис Альбертович з Андрієм Сергійовичем постаралися – і руки, і розум свій доклали…

Їй-богу, не люблю я згадувати про нелюда Гітлера, але факт залишається фактом – тільки не вважайте це за пропаганду фашизму та іншої муті. У 30-ті роки минулого століття фюрер піднімав економіку Німеччини до небувалих висот і паралельно  впроваджував доктрину про те, що німець, нація, історія Німеччини  – понад усе. Саме тому ситі німецькі сім’ї, які не боялися за своє майбутнє, сміливо йшли  на звитяжну війну. І під натиском військової машини, створеної найкращою економікою Європи тих років, не тільки Париж встав навколішки.

Фото7695
До Парижу на німецькому трамваї.

 

Згоден і – вибачте, будь ласка, в світі існує ще багато прикладів, коли піднімаючи духовні питання паралельно впроваджуються заходи, щодо підвищення рівня життя населення. Так, нацистська Німеччина –  не найкраще порівняння з Україною і, зокрема, з Дніпропет … вибачте, Дніпром. Але, виходить, ми знову з’їли те, чим нас нагодував Київ – столиця, в якій нікому немає діла до економіки в регіонах, а декомунізація не контролюється належним чином.

Так і живемо, шановні патріоти.

Погано живемо – і в Дніпропетровську, і в Дніпрі.

Буль-буль…

DSC_0198

 

 P.S.: Нічого особистого, тільки місто!

Віктор Романенко

 

Добавить комментарий