8 грудня (вівторок) в медіа-центрі «ДНІПРО ПОСТ» відбулася прес-конференція «Підсумки шкільного конкурсу «Чому я люблю Україну?» до Дня Збройних сил України».

1449572461_08_12_15_vse

У прес-конференції взяли участь:

 

— Член правління ГО «Майдан Січеслав — Дніпро» Вероніка Коміссар;

— Учениця 9В класу (I місце) Кристина Прядун;

— Учень 9А класу (II місце) Богдан Біндюгін;

— Учениця 10А класу (III місце) Катерина Старовицька.

1449572412_08_12_15_komissar

Вероніка Коміссар:

Ми хочемо розповісти про той конкурс дитячого твору, який проводився серед учнів старших класів 134 школи під назвою «Чому я люблю Україну». Ми очікували на популярність та актуальність конкурсу, але не очікували на таку реакцію дітей. Ми отримали 156 творів, написаних учнями з 4 по 11 клас. Оцінити їх було неможливо, твори дуже різні. Це були малюнки з декількома реченнями від учнів 4-5 класів, це були змістовні твори, написані на аркуші А4 з двох сторін.

Всі ці твори будуть передані нашим захисникам у зону проведення АТО. Ми віримо, що ці твори зможуть надихнути наших вояків, наших захисників і вони дадуть їм віри, надії і сили на повернення додому. Це найбільше, що могла зробити ця акція.

«Майдан Січеслав-Дніпро» з 9 листопада проводив проект, який має назву «Дніпро – місто патріотів». У процесі проведення цього конкурсу ми впевнились, що не тільки дорослі люди знають, що таке патріотизм, та люблять Україну. Наші діти люблять її ще більше, бачать в ній своє майбутнє, своє життя. Це найприємніше для дорослої людини, яка проводить цю акцію.

Дякую всім, хто допомагав провести конкурс, я дякую нашій організації. Цей проект був спонтанний, неочікуваний, але він багато дав нашому місту і нам. Ми дізналися, що в нашому місті є такі діти, є розуміння патріотизму. Також хочеться подякувати заступнику голови Дніпропетровської ОГА Глібу Олександровичу Пригунову за сприяння проведенню конкурсу та фінансування подарунків, які отримали переможці. Окрім 3 перших місць, був ще 41 переможець, який отримав подарунки за свою творчу роботу. Також хочеться подякувати директору школи Ларисі Михайлівні Кульбач за те, що вона виховує таких дітей.

Коли читаєш ці твори, хочеться дякувати всім. Наприклад, робота, що зайняла друге місце, твір Богдана Біндюгіна, була дуже самостійна, це робота дорослої людини, яка може відповідати за свої вчинки, брати на себе відповідальність. Що ще потрібно для становлення нації?

Це була не остання акція у цій школі, пронизаній духом патріотизму. Отримавши близько 100 творів дітей 4-6 класу, ми не могли залишитись осторонь і вирішили провести подібний захід саме для цих дітей. У 4 класі розказати, чому я люблю Україну і що для мене Україна та патріотизм, можуть тільки талановиті діти.

1449572511_08_12_15_starovickaya

Катерина Старовицька:

Я вдячна організаторам проекту за надану можливість взяти участь у конкурсі. «Я хочу, щоб моє життя було наповнене добром» та «Майбутнє нашої країни». Ці думки керували мною при написанні твору.

«Змалку я люблю свою землю, я пишаюсь своїм рідним краєм – Дніпропетровщиною. Навідуючи свою бабусю у селі, я можу сказати, що я  найщасливіша людина у світі. Бо у літній кухні, де збирається моя велика родина, на стінах висять рушники, на столі стоять свіжовипечений моєю прабабусею хліб, смачний борщ та овочі, що тільки-но смажилися на сонці в городі. Я люблю Україну за свою велику сім’ю». [Уривок з твору Катерини, — прим. ред.]

1449572514_08_12_15_bindyugin

Богдан Біндюгін:

Я вважаю, що цей конкурс є гарною нагодою виказати свої думки та показати людям, що я думаю з приводу моєї любові до України. Зараз я представлю свій твір.

«Я думав над тим, за що я люблю Україну, але зрозумів, що не любити свою Батьківщину не можна. Ми не обираємо її, так само, як не обираємо наших батьків. Наша країна найкраща, вона має родючі землі, мальовничі Карпати, стрункі та могутні річки, безкрайні моря. Але найголовнішим її скарбом є народ, українці – працьовиті, чесні та відважні люди, що знають, що таке гідність та можуть її відстоювати. Ми є нащадками великого козацького роду. Я вважаю, що ми гідні жити в щасливій та могутній країні, адже, маючи такий потенціал, інакше бути не може. Останні події в нашій країні, а саме – Революція Гідності та військові дії в зоні АТО довели, що українці є самовідданими. Наш народ складається зі справжніх патріотів, що готові захистити, або, навіть, віддати своє життя за Вітчизну».

1449572468_08_12_15_pryadun

Христина Прядун:

Цей твір писався легко, тому що я писала саме про свої почуття, про любов до своєї країни. Дуже дякую організаторам конкурсу, бо я для себе зрозуміла, чому я люблю Україну. Я виклала всі свої почуття у цьому творі.

«Якось я сиділа темною ніччю з матусенькою на лавочці, ми пили чай та дивилися на зіроньки, розмовляли про Батьківщину, про багатство та родючість її землі. «За що ти любиш країну, дівчинко моя», — спитала матуся. Я подумала, дивлячись на далекі зірки, вони були, мов малі квіточки в безмежному полі, а й справді, за що? Я задумалася і зрозуміла – зіроньки утворюють наш всесвіт, а Україну утворюють не поля, не сади, не квітучі гаї, міста чи села. Україну утворюємо ми, українці. І я – є частиною цієї нації. Саме ми створюємо історію, робимо нові відкриття, збагачуємо культуру. Я люблю Україну за палке сонце та сяюче небо, за те, що можу вільно обирати своє майбутнє, за непереборний дух нації та безмежне почуття свободи, за те, що вона просто існує. Ось, за що я люблю Україну, мамо!

Матуся обняла мене міцно і ми пішли додому, а зіроньки на небі яскраво сяяли, як сяє наша незламна держава. Нехай у кожній душі спалахне сяйво любові до рідної землі».

 

Відео:

 

Джерело: медіа-центр «ДНІПРО ПОСТ»

Добавить комментарий