shostka.eu
shostka.eu

Навіщо це робиться, як буде працювати новий паспорт, хто зможе зчитувати з нього інформацію і як це проконтролювати — про всі подробиці про майбутню життя з пластиковими паспортами повідомляє dnepr.info.

1 жовтня набуває чинності закон, згідно з яким українці починають отримувати паспорти у вигляді пластикових карток, а традиційні паперові бланки припиняють випускати. Головним мотивом для введення нових паспортів є їх захист від підробки — новий паспорт містить електронний безконтактний носій, який неможливо змінити або скопіювати. Відповідно до закону, паспорти будуть видаватися кожному громадянину України, який досяг 14-річного віку.

Особам, які не досягли 18-річного віку, паспорт буде оформлятися на 4 роки, а всім іншим — на 10 років. Міняти свої вже існуючі паспорта не потрібно — вони будуть діяти безстроково (принаймні поки граничного терміну дії документів старого зразка не передбачається).

Нові документи у вигляді пластикової картки будуть оформляти при зверненнях громадян про втрату, псування, зміну прізвища, або при необхідності вклеювання фотографій при досягненні 25- або 45-річного віку. Новий документ може бути оформлений і просто за вашим бажанням. Пластиковий паспорт буде містити також номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код). Він буде завдано на паспорт графічно і занесений в електронний чіп. Таким чином, у власників таких паспортів відпаде необхідність в паперових довідках з фіскальної служби.

Зчитати інформацію, яка нанесена на чіп, можна буде навіть за допомогою сучасних смартфонів. Пластикові паспорта міститимуть текст українською та англійською мовами, причому транслітерацію можна буде зберегти за раніше виданими документами. У них не будуть робитися офіційні свідоцтва про реєстрацію шлюбу, проте кожному з подружжя будуть видавати свідоцтво про шлюб.

Щоб уникнути ускладнень з підтвердженням місця реєстрації в перші місяці, разом з новим паспортом-картою на вимогу особи буде видаватися паперова виписка з реєстру, яку не потрібно носити з собою — вона надаватиметься тільки у випадках, коли необхідно підтвердити документально місце реєстрації. Всі дані про громадян, що містяться на паперових носіях, будуть поступово оцифровані і внесені до Єдиного державного демографічного реєстру.

Важливо, що всі випадки доступу до персональних даних особи будуть фіксуватися в автоматичному режимі і зберігатися. Власник персональних даних зможе безкоштовно отримувати інформацію про те, хто, коли і на якій підставі переглядав інформацію про нього в Реєстрі.

Після створення електронних сервісів власники нових паспортів отримають суттєві переваги: ​​електронний цифровий підпис, який буде записуватися на чіп паспорта (тільки для осіб, які досягли 18-річного віку), дозволить в майбутньому використовувати різні електронні сервіси, в тому числі отримувати адміністративні послуги не виходячи з дому.

Вперше 14-16-річним документ видадуть безкоштовно, всім іншим — за плату, але оплачувати громадянам доведеться лише адміністративний збір. Порядок його обчислення визначено законом як сума вартості бланка, персоналізації і адміністративної послуги. У новому законі прописано, що платіж не може бути більше 10% мінімальної зарплати (зараз 145 грн), але, за словами спікера Держміграційної служби, цю суму щорічно затверджуватиме Кабмін.

Друкувати такі документи будуть на виробничих потужностях ДП «Поліграфкомбінат« Україна ».

Добавить комментарий