Сьогодні, 25.11.2015р. у другу річницю від дня розгону та побиття учасників Дніпропетровського Євромайдану, майданівці зібрались на центральній площі міста для того, щоб нагадати владі, а в першу чергу представникам правоохоронних структур, що злочини проти Майдану не забуті і постраждалі вимагають справедливого розслідування та притягнення винних до кримінальної відповідальності.

 

Захід розпочався о 15:00 на Європейській площі, куди прийшли активісти, які були постраждалими від дій так званих тітушок 25.02.2011, 08.05.2013, 25.11.2013, 26.01.2014, на знак протесту у учасників були перемотані голови із зображенням крові (а саме ушкоджень, які вони отримали під час тих подій), представник преси була із синцем під оком та пораненим коліном, таким чином активісти хотіли привернути увагу не тільки пересічних громадян, а й представників влади, в руках вони тримали плакати з єдиним питанням:  «Де винні?».

DSC_0359

 

Лідер Дніпропетровського Євромайдану, а зараз голова правління ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Віктор Романенко, який був одним із постраждалих під час побиття 25.11.2013, поділився спогадами про ту страшну ніч, про ту кількість постраждалих та запевнив усіх присутніх, що ми так просто це не залишимо, Прокуратура та Національна поліція мають виконати свої функції і винні понесуть покарання.

 

Під час акції, яка мала назву «Постраждалі є – де винні?», пересічні громадяни підходили і цікавились, що відбувається, дехто приєднувався, інші проходили повз, але в один момент біля активістів зупинився депутат Дніпропетровської міської ради Станіслав Кушнір, який звернувся до активістів і спитав що вони тут роблять, навіщо це піднімати, вже ж два роки пройшло. Активісти не дивлячись на неочікуваність почути саме такі питання від представника влади, продовжили свою акцію при цьому зробивши висновок — як цей представник громади Дніпропетровська буде відстоювати інтереси народу, якщо йому байдуже до нього, а також депутат Кушнір своїми словами довів, що партія Загіда Краснова «Громадська сила» (від якої Кушнір балотувався) прийшла до міськради не для захисту інтересів територіальної громади Дніпропетровська, а для якихось інших цілей, а от яких – час покаже.

Далі Акція «Постраждалі є – де винні?» продовжилась ходою центральним проспектом міста до будівлі Прокуратури Дніпропетровської області, де активісти провели пікет та висунули вищезазначені вимоги.

 

До майданівців вийшов заступник прокурора Дніпропетровської області Черкашин Юрій, який стисло звітував про проведену роботу у напрямку пошуку та впізнання осіб винних у нападах на майданівців, а також запропонував провести офіційну розширену зустріч громадськості та постраждалих з представниками прокуратури та національної поліції. Про час та місце буде повідомлено додатково.

 

Також Юрій Черкашин відповів на інші запитання активістів та зазначив, що Прокуратура і надалі буде контролювати перебіг даної справи та звітувати перед громадою про розслідування та притягнення винних до відповідальності.

Акція закінчилась, але Активісти не мають наміру зупинятись на цьому, ми і надалі будемо тримати на контролі розслідування даної справи та готові сприяти її найшвидшому розслідуванню.

 

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий