VeniceВенеціанська комісія в цілому схвалила український люстраційний закон.

Як би не хотілося багатьом «шишкам» з країни тайги, матрьошок і балалайок перекрити кисень нашій незалежній державі, Україна впевненим кроком йде до європейської спільноти. Ще один приклад підтримки цієї політики – рішення Венеціанської комісії щодо так званого люстраційного закону.

Відомо, що ця висока інстанція 19 червня в цілому схвалила прийнятий Верховною Радою документ, чесно прийняв рішення з таким мотивом: це ще один ефективний спосіб захисту молодої демократії, а більшість його норм відповідають європейським критеріям.

Правда, підтримали нас із застереженням. Мовляв, закон, звісно, дуже гарний, але охоплює аж надто широке коло осіб, куди, і це давно не є таємницею, входять і багато суддів з брудними руками та заплямованою репутацією.

Однак як же по-іншому? Адже що наразі у нас відбувається? Приводять до суду окільцьованого наручниками зловмисника, а звинувачують і зачитують йому вирок такі ж самі шахраї і пройдисвіти.

Що стосується «широкого кола», то хіба ми не знаємо, що режим Януковича дійсно створив чи не найпотужнішу і наймогутнішу в світі корупційну систему, боротися з якою і в наш час вкрай складно. Особливо тоді, коли цю, лікуючу від безкарності, банду, що запустила свої руки практично в усі сфери людської діяльності, підтримує «великий братан» з одної шостої частини світу.

До речі, під час роботи Венеціанської комісії поплічники Януковича, які примудрилися й там отримати теплі місця, всіма способами перешкоджали прийняттю справедливого і рятівного для України рішення. Але нічого – доберемося й до них, недовго залишилося «фраєру танцювати».

Втім, що значить така підтримка Європи для України? Найголовнішім є те, що злочинці в мантіях та інші наділені безмежною владою чинуші, які поки не встигли втекти з країни (сподівалися, мабуть, що знову пронесе), тепер самі мають опинитися на лаві підсудних і відповісти за свої незаконні дії.

Звичайно, вину тих чи інших зловмисників, ворогів українського народу треба ще довести. Зробити це буде важко. Тому що деякі свідки зникають, а деяки люди не вірять в справедливість і просто бояться йти до суду.

Але найгірше, що через, нажаль, традиційну ще з комуністичних часів кругову поруку навіть зараз деякі порядні судді під будь-якими приводом відкладають або затягують прийняття законних рішень, переносять час процесів або взагалі відмовляються судити горе-колег. Мафія, інакше і не скажеш.

Інша справа, що вибачати тим, хто наказував силою розганяти мирні демонстрації, трощити Євромайдани по всій країні, кидати за грати активістів, не будем вже ніколи. Досить, натерпілися.

А треба буде прийти під будівлю суду? Прийдемо, будьте впевнені. І з нами прийдуть матері, батьки і діти вбитих і покалічених патріотів, відверто гнівних поглядів очей яких ви не можете витримати.

З нами прийдуть ті, у кого ви відбирали житло і майно. Ті, хто, перебиваючись з хліба на воду, ледве зводив кінці з кінцями, щоб виплатити «узаконені» борги. Ті люди, роботяги, на чиєму горбу ви стільки довгих років намагалися в’їхати в рай, каталися, як сир у маслі, «газували» в шикарних авто і попивали текілу в своїх «маленьких» палацах…

Радіємо, не можемо не радіти, що чергового разу цивілізована Європа нас почула. Повірила, що жертви Євромайдану не були марними.

Ну а внесені в закон технічні зауваження Венеціанської комісії ніяк не вплинуть на його суть – нехай вороги навіть не сподіваються. І тепер тільки від нас самих залежить, наскільки швидко та якісно ми будемо цей закон виконувати. Чи зможемо нарешті «розкуркулити» фальшиву еліту «жирних котів»? Думаю, зможемо – в ім’я тих земляків, справжніх козаків, які помиралb на Євромайдані, але вірили в краще майбутнє для рідної неньки України.

Голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»Віктор Романенко

Добавить комментарий