© Фото: http://commons.wikimedia.org
© Фото: http://commons.wikimedia.org

Десятинна церква є першою кам’яною церквою на Русі.

У цей день, 12 травня 996 року, в Києві була освячена перша на Русі кам’яна церква – Десятинна. Вона була зведена візантійськими і російськими майстрами на честь Різдва Богородиці у 988-996 роках.

Князь Володимир виділив на будівництво й утримання храму десяту частину своїх доходів – десятину. Звідси і назва Десятинної церкви. Храм розташований на Старокиївській височині, у місці, де починається Андріївський узвіз. За легендою, Десятинна церква була побудована на місці смерті першомучеників християн Іоанна і Федора, принесених у жертву Перуну.

У 1169 році церкву розграбували війська Андрія Боголюбського, а у 1203 – війська Рюрика Ростиславича. Наприкінці 1240 року орди хана Батия, узявши Київ, знищили Десятинну церкву, що була останнім оплотом киян. За переказами, Десятинна церква впала під вагою народу, що набився у неї, намагаючись врятуватися від монголів.

Розкопки руїн храму почалися у 30-х роках XVII століття з ініціативи митрополита Петра Могили. 3 лютого 2005 року президент України Віктор Ющенко підписав указ про відновлення Десятинної церкви.

Джерело: Голос Столиці

Добавить комментарий