…тому що працювати не може чи не хоче?

image002

Черговий великий рейд комісії з перевірки якості ремонту доріг в області, разом з представниками ОДА,  провела громадська організація «Майдан Січеслав-Дніпро».

Цього разу інспектували Новомосковський район, зокрема Голубівку, Губиниху, Мар’янівку, Миколаївку, Новостепанівку, Кирносівку, Гнатівку, Видвиженець, Михайлівку, Левенцівку, Панасівку, Рівне  і Багате.

Почали об’їзд району з пріснопам’ятної бетонки – траси, якою років двадцять тому можна було швидко і комфортно дістатися до Новомосковська. Сьогодні цю дорогу назвати шосе, їй-богу, язик не повертається. Там хіба що гонки по пересіченій місцевості з трамплінами проводити. І краще на БТР або на танку, бо звичайним машинам, навіть вантажівкам їздити по бетонці категорично протипоказано – ходова частина авто «полетить» в момент.

. Але, схоже, райавтодор таке становище не дивує. Як зовсім не хвилює обласне «дорожне»  керівництво і «Новомосковський обхід», точніше – траса М18 «Харків–Сімферополь–Ялта–Алушта». Останні п’ять років там функціонує лише одна смуга, навантаження на яку перевищує всі допустимі норми експлуатації.

image004

image006

Добре, залишимо траси. У селах і селищах району взагалі повний бардак.

Мар’янівка, вул. Молодіжна. Дорогу відремонтували. Два дні тому. Здавалося б – радійте, земляки. Але місцеві жителі танцювати та співати з цього приводу не поспішають.

image008

 

— Вважаю, за місяць дорога буде розбита, — нарікає житель села Вадим Віталійович. – Мало того, що робили її, порушуючи технологію, буквально розмазавши асфальт по поверхні (4-5 см.), так ще і навантажені КамАЗи  ПП «Агро Овен», господарь там Заворотній Віктор Петрович, по ній літають. Довго вона протримається?

За словами місцевих, обласна влада нібито обіцяла «поділитися» дорожніми знаками. Але тільки коли це буде, нікому невідомо. До того ж цікаво, який це розумник додумався здати відремонтовану внутрішньоквартальну дорогу без знаків? Чи не ви, пане Мелікян, який і виконував цей ремонт?
До речі мешканці Мар’янівки вже погрожували місцевій владі перекрити дорогу. У свою чергу ми взяли під контроль це питання і порадили людям проводити акції виключно на пішохідних переходах, щоб закони не порушувати.

Голубівка. По дорозі – моторошні зупинки громадського транспорту, що нагадують притулок для бомжів і туалет в одному комплекті. Сморід і антисанітарія тепер візитнтна картка в минулому живописного українського села і як правило голів цих населених пунктів

image018 image020 image022

 

Інша справа – Губиниха, де дійсно є справжній господар: Олександр Шиян. Він не чекає подачок від районної влади або облдержадміністрації. В цілому, якщо не враховувати стан доріг, в селищі порядок, хоча, звичайно, відсутність фінансування помітна. Тим часом видно й інше – тут є голова і він працює, незважаючи на постійні відмови-відписки вищих інстанцій, в тому числі глави облради Євгена Удода.

image024

Дороги Губинихи – тихий жах. У РДА рапортують, що, мовляв, на їх ремонт виділили кілька мільйонів гривень. А коли їх будуть робити – коли дощі підуть? А все літо –
все літо, шановні керівники району! – що ви робили і про що думали, дорогі ?

Село Миколаївка, зробили ремонт доріг на вулицях Господарській, Червоній і Шкільній. Вздовж останньої гуляє з коляскою місцевий житель Руслан.

image034

— І що це за ремонт, – каже чоловік, — ямки по 5-6 сантиметрів глибиною вже можна не латати – на наступний рік залишили чи що? Не хочуть вони працювати або не вміють. Он, на Червоній, люди за свої кошти купили кілька кубів бетону і залили ями. Терпець вже увірвався. А хто компенсує їм збитки – Синельниківський райавтодор? Ага, дочекаєшся від них. Повний стабілізець…

image036

image038

image040

Вулиця Шкільна, вул.. Кірова.

image042 image044
Виходить, місцевий райавтодор дійсно залишає собі роботу на наступний рік. Може й фінансування виб’ють під цю справу. А що – добре влаштувалися хлопці, і робота є, і гроші. Бюджетні.

image046 image048

 

А ось і Гнатівка, вул. Леніна. Яка назва, така й дорога – жах з минулого століття. Слів – нормальних – просто немає.

image050

Михайлівка. Тут, як ми переконалися, живуть відповідальні люди. Вони не замовчують свої проблеми і постійно звертаються в РДА та ОДА. Толку, зрозуміло, небагато, але й спокійно спати люди владі не дають.

image052

Активісти ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» взяли під контроль питання щодо ремонту доріг в Михайлівці і обмінялися контактними даними з місцевими жителями. Сподіваюся, після нашого звернення до губернатора ситуація в селі зміниться на краще.

image054 image056 image058

 

Ми і надалі продовжимо інспектувати область у сфері перевірки якості ремонту і будівництва доріг. Але не забудемо і про ті місця, де вже побували. Так що не сподівайтеся, автодорівці, що після нашого від’їзду, у нас з’являться провали в пам’яті. Забудемо ми про вас тільки коли ви почнете реально працювати і ефективно використовувати народні гроші.

 

Цікаво, а біля дома Мелікяна дорога рівна? Треба буде якось подивитися…

Наступного дня з цього приводу відбулась прес-конференція.

Деталі у відео:

Про перевірку якості ремонту доріг у м. Новомосковську.

Про перевірку якості ремонту доріг у м. Верховцево.

Про перевірку якості ремонту доріг у Солонянському районі Дніпропетровської області.

 

Голова ГО»Майдан Січеслав-Дніпро»Віктор Романенко

Добавить комментарий