2014-11-08-159На дніпропетровських дорогах як і раніше діють вовчі закони – хто крутіше, той і правіше.

Коли мені розповіли цю історію, я відразу пригадав розповідь нашого земляка Юрія Мітікова під назвою «Правила дорожнього руху для джипів». Цікаво, що сам текст твору не набагато більше його назви. Виглядає він приблизно так: «А ви їх не знали? Так хлопці зараз вийдуть з машини і вам швидко про все розкажуть».

У нашому випадку мова піде не про джип, а про банальні «Жигулі» і «Славуту». Але від цього трагізму менше не стає.

Отже, минулої осені в Жовтневому районі, під час забороненого правилами дорожнього руху обгону на перехресті, чудо російського автопрому протаранило інше диво – українських машинобудівників. Порушення було в наявності, тому відразу викликали співробітників ДАІ.

За кермом постраждалої «Славути» знаходився 67-річний пенсіонер Віталій Кравченко. Втім першим на розмову до себе в машину інспектори чомусь запросили саме водія «Жигулів». Після милої 15-хвилинної бесіди і якихось дзвінків, напевно «кому треба» або «до тих, хто кришує», до салону міліцейського авто запросили і Віталія Наумовича.

Яке ж було здивування літньої людини, коли правоохоронці раптом почали складати протокол саме щодо нього – як порушника. І це попре те, що на відеореєстраторах інших машин чітко було видно: на перехресті зробив обгін саме «жигуль». Нажаль, момент самого ДТП видно не було, але здогадатися про те, хто винен навіть без дедуктивного методу Шерлока Холмса змогла б навіть і дитина.

Але хіба ж нашим даішникам щось доведеш, якщо поступив Дзвінок? Саме з великої літери. Тому що, треба думати, від великих людей.

З складеним протоколом Кравченко не погодився і почалася судова тяганина. Тяганина, бо дійсно тягнули резину, ой, вибачте – розгляд справи у суді Жовтневого району вкрай довго. Двічі суд не здатен був встановити винного і двічі направляв матеріали справи на експертизу в ДАІ, де її саму проводити чомусь відмовлялися.

Через деякий час (звичайно ж, «у встановлений законом термін») глава високої установи заявив Віталію Наумовичу про те, що, мовляв, поїзд пішов. Мовляв, по закінченню терміну давності щодо адміністративного правопорушення справу закривають.

Ось тобі, дідусю, і Юріїв день! А як же бути з побитою «Славутою», моральною шкодою та витратами на юридичні послуги, панове «присяжні засідателі»? Та й винного ж покарати треба. Ага, зараз. Не в тій країні і не в той час живемо, шановні.

Проте принижений і ображений дніпропетровським правосуддям Кравченко не став сидіти склавши руки. Пенсіонер звернувся за допомогою в ГО «Майдан-Січеслав-Дніпро», подав апеляцію на рішення райсуду, а також написав заяву на ім’я прокурора міста.

Апеляційний суд визнав Кравченко невинним, а ось прокурор обмежився елементарною відпискою. Тоді довелося пенсіонеру подавати заяву до суду Бабушкінського району – на дії прокурора, після чого він і його підопічні таки заворушилися. Слідчий прокуратури міста навіть визвав та опитав Кравченко.

Наразі потерпілий готує ще кілька заяв – щодо неправомірних дій співробітників ДАІ і про підозру у службовому підробленні, а також позов – з вимогою відшкодувати йому моральну та матеріальну шкоду.

— Знаєте, я після ДТП відразу зрозумів: водій «Жигулів» — людина непроста, — розповів активістам ГО «Майдан-Січеслав-Дніпро» Віталій Кравченко. – Коли приїхали співробітники ДАІ, вони спілкувалися з ним, називаючи виключно на ім’я по батькові. Зі мною ж, літньою людиною і явно постраждалим у цій аварії, говорили на ти – ніби з пацаном якимось. Чий він родич і де та волохата рука, я не знаю. Але, думаю, суд все-таки розбереться, хто насправді винен.

Що ж, ми й надалі будемо стежити за розвитком подій і обов’язково розповімо нашим читачам, чим закінчилося це неделікатна справа. Хоча може в Дніпропетровську дійсно правила дорожнього руху для всіх різні? Як тут не засумніватися, так?

 

P.S. Якщо ви маєте інформацію щодо подібних справ, приходьте до нас – допоможемо!

 

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий