logo 16.04. 2015 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (надалі «НКРЕКП» або «Комісія») прийняла Постанову № 1260 «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення ДП «Придніпровська залізниця» (надалі Постанова НКРЕКП № 1260).

У додатку 1 до Постанови НКРЕКП № 1260 від 16.04.2015 р., якою було підвищено тариф на водопостачання, у пункті 1.1.2 «витрати на придбання води у інших підприємств», вказано – що підприємство придбає воду у інших підприємств 5667,794 тис. грн./рік, або 1,7555 грн./м3. У пункті 10 «Обсяги реалізації» вказано, що підприємство реалізує 3228,64 тис. м3/рік.

Якщо поділити 5667,794 тис. грн./рік на 1,7555 грн./м3, ми отримаємо обсяг води (3228,592 тис. м3/рік), яку ДП «Придніпровська залізниця» покупає у водоканалів та інших підприємств. Виходячи з цього, обсяг води, яку ДП «Придніпровська залізниця» отримує згідно ліцензії на власних водозаборах, а саме на свердловинах та поверхневих водозаборах воду, яку потім реалізує населенню у кількості 48 м3/рік (3228,64 тис. м3/рік — 3228,592 тис. м3/рік = 0,048 тис. м3/рік).

Виходячи з наведеного, можна зробити висновок, що Постановою № 1260 від 16.04.2015 р. затверджено тариф на централізоване водопостачання ДП «Придніпровська залізниця» питної води, яку підприємство придбає у інших підприємств та перепродає іншим споживачам. Тариф встановлено тільки для води, яку ДП «Придніпровська залізниця» тільки транспортує. Для тої води, яку ДП «Придніпровська залізниця» забирає з річок та свердловин, цей тариф не застосовується.

Нашому житловому масиву ДП «Придніпровська залізниця» подає воду, яку бере з річки Дніпро, очищує на власних очисних спорудах відокремленого структурного підрозділу «Будівельно – монтажне експлуатаційне управління Нижньодніпровськ — Вузол ДП «Придніпровська залізниця» (очисні споруди водопостачання Нижньодніпровськ-Вузол, поштова адреса: м. Дніпропетровськ, вул. Маршала Малиновського, 88).

На нашому житловому масиві проживає приблизно 18 тис. мешканців. Тому водоспоживання житлового масиву ніяк не може бути 48 куб. м (які увійшли у тариф, додаток 1) води на рік, це значно більше. На житловий масив подається тільки вода, яку беруть з Дніпра, з очисних споруд по вулиці Маршала Малиновського. Незважаючи на це, населенню нашого житлового масиву встановили тариф на водоспоживання згідно до Постанови № 1260 від 16.04.2015 р., для тієї воду, яку Придніпровська залізниця покупає у водоканалів.

Ми вважаємо такі дії незаконними.
Керівництво Придніпровської залізниці посилається на Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг «НКРЕКП», тобто це вона таке встановила і вони нічого зробити не можуть.

Керівництво Придніпровської залізниці не хочуть побачити очевидні речі, тому що їм це не вигідно, а ми вимушені оплачувати воду за тарифом, який нам ніхто не встановлював. Визнавати свої помилки ДП «Придніпровська залізниця» відмовляється і пояснювати нічого не хоче.

Тому ми вимушені звернутися до відповідного міністерства, як вищого органу влади, якому підпорядкована Укрзалізниця.
Просимо розібратися у нашому питанні.

Більше інформації  можно побачити  тут:

Активіст ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» — Ірина К.

Добавить комментарий