BrezhnevСхоже, експеримент з декомунізації в області з гуркотом провалився.

Мабуть, закон про декомунізацію, підписаний президентом Порошенко, подіяв тільки на пересічних громадян. Підприємці ж, як виявилося, на такі заборони абсолютно плювати.

Так, пам’ятники Леніну із завидною постійністю закінчували життя «скаженим самогубством». Інша справа – Льоня Брежнєв, чий бюст прикрашає центральну частину Дніпродзержинська, де знаменитого земляка досі шанують та не дозволяють ображати.

Достатньо лише згадати, що в провінційному містечку, родом звідки був «шановний Леонід Ілліч», були встановлені меморіальні дошки на його честь. Причепили їх на стінах будинку, де він жив, інституту, в якому він навчався, нинішнього металургійного коледжу, де Брежнєв викладав. Крім того палац культури ім. Горького був перейменований на честь генерального секретаря СРСР.

Щодо пам’ятника то його встановили акурат до 70-річчя глави Радянського Союзу. Кажуть, Брежнєв його побачив одного разу – через три роки після установки, і тоді генсек сказав: «Дивно бачити своє зображення в бронзі, хоч воно і покладено тим, хто двічі отримав звання Героя».

Так, міркувати, яким героєм був Брежнєв вже якось не комільфо. Але ж я про пам’ятник йому. За часів перебудови у 80-ті рр. минулого сторіччя фарбою поливали неодноразово. Зрозуміло, не завдяки великої любові це робили. Причому в ті роки зважитися на такий «злочинний» крок могли тільки найвідчайдушніші голови. Навіть у Союзі під керівництвом Мишка Горбачова за такі речі цілком могли під монастир підвести або в дурдом відправити – «без права переписки».

Але ні в кого так і не піднялася рука знести пам’ятник. Навіть, здається, українські радикали, які володіють цим методом впровадження декомунізації, залишили Леоніда Ілліча в спокої.

Дивлячись на такі справи, пекарі хлібозаводу №1 вирішили: а чому б навіть мертвий Льоня не допоміг нам продавати свій товар. У підсумку з’явився «хліб Брежнєвський». А для наочності портретом генсека прикрасили фургон, який, до речі, доставляє цю продукцію і до Дніпропетровська.

Privid Brezhnєva

На відміну від місцевого хліба, білий «батон від Льоні» стоїть на трояк дорожче – 9.20 грн. за 600 г. Але чого не зробиш заради любові до «геніального секретаря», так?

Кому піднімає настрій та рейтинги саме така реклама, вважаю, пояснювати не треба. Втім, ніхто особливо і не здивується, коли в один прекрасний день патріоти якщо не спалять цей фургон разом з хлібом, то перефарбують його в кольори національного прапора. Брежнєв в Україні народився? Так чого йому соромитися рідного хліба та неба…

Купую свіжу газету на вокзалі в Дніпродзержинську. Поруч з пресою лежать магнітики «Будинок Брежнєва». Чи вийде невелике, але маюче потужний промисловий потенціал місто з економічної кризи завдяки такому способу залучення туристів? Ага, і мені не смішно. От якби переплавити бронзовий пам’ятник на якісь більш корисні речі…

 

Фото: ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»©.

 

Вільний журналіст — Ірклій

Добавить комментарий