qGLwMYHGrq4

За чинним законодавством (стаття 1268 Цивыльного Кодексу) прийняти спадок можна трьома способами:

1. Спадкоємці вважаються такими, що прийняли спадок, якщо вони подали нотаріусові заяви про прийняття спадку. Якщо заповіту немає, і спадкування відбувається згідно із законом, то спадкоємці закликаються до спадкування по черзі. Визначення черг, спадкоємців і наявність у них підстав для спадкоємства — все це робота нотаріуса. Також нотаріус зобов’язаний виконати наступні дії: оповістити спадкоємців і кредиторів спадкодавця, прийняти заяви від них, вирахувати частини спадкового майна для кожного спадкоємця, роз’яснити всім учасникам спадкоємства їх права і обов’язку щодо спадку, сприяти їм.

2. Якщо спадкоємці на момент смерті спадкодавця постійно проживали разом з ним – для ухвалення спадку не потрібно подавати заяву, необхідно лише підтвердити документально факт свого постійного мешкання разом із спадкодавцем. Доказом даного факту може служити запис в паспорті спадкоємця (що він зареєстрований в тій же квартирі/будинку), довідка з житлово-експлуатаційної організації і інші документи, підтверджуючі цей факт.

3. Якщо спадкоємці є малолітніми, неповнолітніми, недієздатними особами, а також особами, цивільна дієздатність яких обмежена – для прийняття спадку їм також не потрібно подавати нотаріусові заяву про ухвалення спадку.

 

P.S.: для більш детальної юридичної консультації, звертайтесь  за телефонами вказаними у розділі Контакти.

Добавить комментарий