Коли в ангарі «Сатана», ми посилаємо всіх на…

Все частіше ми задаємося питанням, наскільки серйозно вплинула на сьогоднішню ситуацію в Україні безглузда втрата третього за величиною в світі ядерного потенціалу.

Чого вже там приховувати: буквально бісять заяви Трампа і Помпео про те, що Росія може повернутися до «великої вісімки», не повертаючи Крим. Мовляв, компроміси будуть знайдені. Ага, і після 16-го липня Донбас знову стане українським. Тобто радійте хоча б такому «великодушному» рішенню.

8_main_new.1529839304
Тільки надто сильно вже це нагадує так звану Мюнхенську угоду щодо Судетської області, коли президент Чехословаччини Едвард Бенеш сидів у приймальні, а «нічні авантюристи» – я маю на увазі прем’єр-міністр Франції Едуард Даладьє і Великобританії Невіл Чемберлен при посередництві дуче Італії Беніто Муссоліні  з рейхсканцлером Німеччини Адольфом Гітлером  – серед ночі спокійно ділили його країну за стіною.

Bundesarchiv_Bild_183-R69173,_Münchener_Abkommen,_StaatschefsЯк ми всі знаємо, подібна авантюра закінчилася тим, що Чехословаччина стала приреченою на розчленування — 30 вересня Польща анексувала Тешинську область в Сілезії, 2 листопада Угорщина отримала південні райони Словаччини, 14 березня наступного року Словаччина за підтримки Німеччини заявила про незалежність, 15 березня Чехія була окупована Німеччиною і перетворена на протекторат Богемія і Моравія; того ж дня Закарпатська Русь проголосила незалежність і була окупована Угорщиною, а 1 вересня того ж року Німеччина напала на Польщу, що стало початком Другої Світової війни.

Втім, нині становище дуже схоже на те що було 80 років тому. І не треба бути Нострадамусом (до речі, саме сьогодні день його поминання), щоб приблизно уявити майбутнє.

Погодьтеся, що порівняти нинішню Росію з Німеччиною дуже легко. Судіть самі. У 1936-му відбулась Олімпіада, на якій ще миролюбні німці вразили весь світ. Зараз йде ЧС-2018 з футболу. Ми, звичайно, його не дивимося, але тільки глухий не чує про успіхи ворогів, господарів турніру, з якими так раптово вирішили шукати «компроміси» зарубіжні партнери, які мабуть, давно вже прорахували варіант повернення Донбасу в обмін на Крим.

Йдемо далі: 80 років тому йшлося про 3 мільйони жителів Судетської області, які говорять німецькою мовою. Так і у нас же мова йде про приблизно таку ж кількість корінного населення України. Але нас, нашу думку, як і колись було з Едвардом Бенешем і жителями Чехословаччини, ніхто, на жаль, враховувати не хоче.

dragomanovЧас пригадати слова Драгоманова, який близько півтора століття тому сказав: «Лишень тоді, коли ми покажемо свою силу хоч на частині своєї землі, зверне на нас увагу і Європа».

 Правда, нині на манер Хрущова кузькіну мати не покажеш, бо «мудрі» правителі нашої країни відмовилися від третього за величиною ядерного потенціалу, в тому числі славетної ракети «Сатана», що вироблялася, нагадаю, в тодішньому Дніпропетровську. У місті, який, до речі, незабаром (за історичними мірками) переламав хребет так званій Російській весні.

А як же той факт, що США, Великобританія і, навіть, Росія в обмін на найсуворіші ракети гарантували нам недоторканність кордонів, тобто захист? Так-так, Гітлер теж обіцяв безхмарне небо. На ділі ж нас, як співав Скрябін, тупо кинули. Це ж треба! Країна без ядерної зброї нагадує такого собі хлопчика для биття, статиста в світовій драмі. Хіба це на нас схоже?

everyday.in.ua
everyday.in.ua

Ні, шановні. Кримський «компроміс» не для нас. Нам набагато легше відновити ядерний потенціал – благо, талановитих інженерів та фахівців вишів ще вистачає і технології не втрачені.

Безумовно, не хотілося б іти шляхом Північної Кореї. Однак інших варіантів у нас, на мій погляд, зараз немає. У приймальні сидіти, коли твою країну розривають на частини і тебе не питають, ми не будемо. Росія вела і веде себе як вдома – і в Придністров’ї, і ​​в Україні, і в Сирії. Так доки ми будемо це терпіти?

Тільки не вважайте це закликом до початку третьої світової. Вже хто-хто, а ми прекрасно розуміємо і відчуваємо, до яких бід призводить війна. У той же час хотілося б нагадати світовій спільноті про те, з яким вогнем вона грає в самому центрі Європи.

Путін – той теж нічого нового або особливого не придумав. Найтемнішій діє під копірку в надії на довірливу ворону-Україну. Так чого ж тоді нам роняти свій сир і, прости Господи, не послати всіх «миролюбців» і творців «компромісів» на три веселі букви, вирячивши до кордонів пару-трійку ядерних боєголовок? Адже саме такі дії по-справжньому можуть змусити деяких політиків повернутися з неба на землю після миролюбного чемпіонату з футболу.

Як там писав Пушкін? «Он уважать себя заставил. И лучше выдумать не мог» … Якось так, панове. Хоча повторюся: не хотілося б цього робити ніколи. Занадто вже багато крові і без того.

.

DSC_0198Нічого особистого, тільки Україна.

Голова ГО «Майдан Сiчеслав-Днiпро»

Вiктор Романенко