valyuta_mishelovka_1801Закон № 417- VIII чи фініш…

Вдумайтесь – свого часу, платіж за додержання багатоквартирного будинку комунального фонду територіальної громади в експлуатаційному, гідному для проживання стані (забезпечення водою, теплом, електрикою, газом, тощо) був розділений на окремі платежі відповідним комунальним підприємствам, заснованим на власні кошти громадян територіальної громади, коли власником будинку є, визначений житловим кодексом України, виконком органу місцевого самоврядування, якому довірено управління майном територіальної громади з підпорядкованими йому комунальними підприємствами. То ж був сенс у такому розділенні? – Для влади?

За аналізом подальших подій – був!

Впровадженим розділенням платежу були глибоко продумані і вирішені взаємовідносини громадян з владою місцевого самоврядування – провідником ринкових відносин в країні – повною залежністю громадян від примхів вибраною ними влади.

Коли за забезпечення умов гідних для проживання, згідно «обґрунтованих» тарифів, вимагається і стягується плата, яка лишає громадян коштів на існування, коли за штучно створеною «відсутністю у держави власних коштів» (хоча для цих малозабезпечених у державному бюджеті виділені 24,5 мільярдів гривень для оплати за них комунальних платежів за «обґрунтованими» тарифами) для інвестування у відродження та розвиток виробництва та економіки України, влада чекає іноземних інвесторів.

Читайте також:Узаконене відверте грабування населення.

         За створеним штучно станом, коли зубожіння населення досягає критичного, спекулюючи на тязі людини до власного, за досвідом славетних 90-х, коли були розграбовані та «приватизовані» національні багатства країни вибраними, за наданням можливості приватизувати житло у багатоквартирних будинках мешканцями будинку, влада не вирішила, а загострила створене становище у житлово-комунальному секторі прийняттям закону №417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», у якому за благими намірами потурають вимоги Цивільного та Житлового кодексів (Ц.К. та Ж.К.) України.

Багатоквартирні будинки фактично виводяться з комунальної власності для передачі підготовленим управителям – приватним особам.

Як здійснюється управління приватизованим майном в Україні – коментарі зайві. Те ж саме чекає і виконання вимог цього Закону.

Читайте також: Так кто же стал «жить по-новому»?

Розуміючи складність ситуації і бажання завершити «реформування» житлово-комунального сектору, влада розпочала могутнє інформаційне зомбування свідомості громадян з виділенням приміщень, фахівців та коштів, створенням учбових та консультативних центрів для роз’яснення «особливостей здійснення права власності…», про кошти з державного та місцевого бюджетів, про вартість додержання будинку в експлуатаційному, гідному для проживання, стані. Як будуть платити квартплату пільговики та малозабезпечені, про взаємовідносини між учасниками житлово-комунальних відносин у Законі не зазначається.

Проглядається головне для владиперекласти відповідальність за катастрофічну ситуацію у житлово-комунальному фонді на громадян-мешканців багатоквартирних будинків без надання відповідних коштів, залишаючи за собою контроль фактичного власника житлового фонду, коли ст.327 Ц.К. України стверджує, що територіальна громада «здійснює управління комунальним майном безпосередньо…».

Що стосується комунального майна – багатоквартирного будинку та коштів на його утримання, вони будуть передані вихованим і вибраним «папєрєдніками» управителям, але вже за статутом приватної особи!

Поділення громадян на власників, співвласників, наймачів та орендарів у багатоквартирному будинку, що зазначено в даному законі «Про місцеве самоврядування в Україні» та Ц.К. України – вони представники територіальної громади з правом управління територіальним майном та коштами. Тому влада зобов’язана провести роз’яснювальну роботу про залучення контролюючих, вибраних із числа мешканців конкретного будинку для забезпечення його додержання у відповідному стані, відповідного фінансування з державного та місцевого бюджетів, та за рахунок встановленої квартплати за відповідними розрахунками, закладеними в документах згідно «Правил додержання будинку та прибудинкової території…» та «Правил утримання будинку, споруди, житлового комплексу…».

Треба прийняти до уваги, що влада буде прикладати всіх зусиль для виконання цього закону, антинародного у своїй суті – передачею комунального майна управителям – приватним особам.

Щоб цього не сталося, треба вимагати від влади виконання їх конституційних обов’язків та положень Ц.К. України, Статуту міста, а саме:

передати багатоквартирні будинки комунального фонду в управління громадянам-мешканцям у законний спосіб, залишаючи за собою контроль за виділенням бюджетних коштів для додержання будинку у відповідному стані, фінансування та виконання відповідних робіт, вирішення оплати за житло пільговиками, та питань, пов’язаних з взаємовідносинами громадян, виникаючих у комплексі житлово-комунального господарства.

Територіальній громаді, її небайдужим громадянам та громадським організаціям треба зрозуміти, що прийняття даного закону, як фінішу реформування у житловому господарстві, зовсім не є випадковим. Тому що попереднім був закон, прийнятий з умисно невиразною назвою: Закон України №1198-VII від 10.04.2014 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення розрахунків за енергоносії», у якому були узурповані права громадян у взаємовідносинах з комунальними підприємствами. І це у час, коли новою владою ще не були визначені шляхи реформування та розвитку країни!

А далі – заморожені зарплати, пенсії, підвищення цін на продукти харчування, товари підвищеного попиту і підвищення вартості комунальних послуг у багато разів, не відповідаючих здоровому глузду, чого не спромоглись навіть «папєрєдніки». Коли в країні є всі можливості, не перекладаючи на завтра, вже сьогодні забезпечити відродження економіки і виробництва різноманітних товарів для забезпечення поповнення бюджету, європейського рівня життя народу України. Треба тільки політична воля керівників держави.

Влада ж вибрала інший, не відповідаючий волі народу, шлях, а населення своїм терпінням підтримує її дії, незважаючи на відверте над ним знущання!

Сподіваємось, що народ таки прокинеться і зробить свій вибір!

Активісти ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»   А. Третяк, А. Мельніков

Добавить комментарий