Нашу команду, яка провела громадське розслідування стосовно діяльності Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області вже складно здивувати, але керівнику регіонального управління О.Степаненко це вдається….

49129573_1184699448365697_463333044598603776_n

Так наприклад, коли минулого разу на запит на інформацію про кількість співробітників регіонального управління – ми отримали від Степаненко відповідь, що запит було направлено до центрального офісу ДСБТ, ми здивувались, бо були певні, що керівник управління має знати і володіти інформацією скільки в нього в підпорядкуванні посадових осіб. Але цього разу пан Степаненко перевершив сам себе…
19 грудня нами було зареєстровано запит щодо надання копій направлення на перевірку ( це документ який складається регіональною Укртрансбезпекою та підписується начальником регіонального управління), копії графіку щоденної цілодобової роботи пересувних пунктів ГВК в Дніпропетровській області (графік складається управлінням та погоджується з утримувачем доріг в області та патрульною поліцією області) та акти проведення перевірки ( це акти виписуються по результатам рейдових перевірок і підписуються посадовими особами управління), на що 20.12.2018р. отримали відповідь, що наш запит направлено до Державної служби України з безпеки на транспорті в порушення ЗУ «Про доступ до публічної інформації» ст. 22 п. 3. «розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов’язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача». Але запит на інформацію направлений нами 19 грудня стосується інформації, розпорядником якої є Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області, так як саме вказане управління і створює дану інформацію!

Тобто, щоб надати відповідь на запит Степаненко О.М. , а на наше переконання саме він несе відповідальність за роботи управління, бо є безпосередньо керівником, направляє копії запитуваних нами документів до ДСБТ (центральний офіс в м. Києві), щоб ДСБТ направило копії цих документів нам, як запитувачам інформації!

Що це – спроба приховати інформацію? Затягування? Або ж елементарне свавілля в роботі обласної Укртрансбезпеки?…

Зазначаємо, що відповідно до ЗУ «Про доступ до публічної інформації»
ст. 14 розпорядники інформації зобов’язані 6) надавати та оприлюднювати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об’єктивність наданої інформації і оновлювати оприлюднену інформацію.