prokuratura_sledovateliСьогодні вранці я подавав звернення від ГО «Майдан Січеслав — Дніпро» на ім`я Прокурора Дніпропетровської області Матвійчука Віктора Володимировича.  Прийшовши до відділу прийому громадян о 10.05 я був 4й у черзі, сів та став чекати коли мене запросять, а запросили мене лише через дві години.

Попереду мене в черзі була бабуся якій 84 роки, з земельною справою прокуратура водить її по колу вже чотири роки. Вона два рази була на прийомі у Генерального Прокурора України зі скаргою на дії Прокуратури області, але  всупереч ст.7 Закону України «Про звернення громадян» Генеральна Прокуратура передає цю справу на розгляд Прокуратурі Дніпропетровської області, що фактично дає можливість прокурору чи самого себе наказати, чи «поховати» цю справу. З мого досвіду можу сказати, що прокурор вибирає останнє.

Коли ця бабуся зайшла до приймальні в кабінеті піднявся ґвалт, причому кричав робітник прокуратури, який вів прийом. Через деякий час ця жінка вийшла та сказала, що їй не надають відповідь на звернення. Я пояснив, що прокуратура повинна в місячний термін надати відповідь, та запропонував вимагати виконання припису закону.

Також в черзі сидів чоловік який приїхав із Марганця на прийом до прокурора та привіз з собою оригінали всіх документів та диски з записами судових засідань. Він ніяк не міг зрозуміти яв в приймальні громадян прокуратурою немає можливості зняти ксерокопії чи копії з лазерних носіїв. В коридор вийшла начальник відділу прийому громадян та почала розповідати цьому чоловіку, що прокуратура не має можливості виконувати такі дії, на що отримала з черги резонне питання «Як же ви тоді працюєте?». У відповідь начальниця почала кричати, а коли я зробив їй зауваження сказала що в неї просто такий голос та швиденько зникла.

Так черга дійшла і до мене, я зайшов до приймальні та подав на реєстрацію своє звернення. Прочитавши звернення робітник прокуратури намагалася переконати мене у тому, що в моєму зверненні немає чітко визначеного питання і тому вона не може його прийняти (при цьому посилаючись на Закон України «Про звернення громадян»). На моє питання хто визначає чітке питання чи ні, вона відповіла, що будь-який юрист це визначить, і вона як юрист визначає це так. На це я зазначив, що так не вважаю та запропонував зазначити на зверненні причину не прийому та свою особу, на що отримав категоричну відмову, та згоду зареєструвати звернення(але робітниця зазначила що ви все одно получите роз’яснення закону).

Вийшовши до коридору я переглянув вищезазначений Закон та виявив оттакі факти: По перше ст. 5 «Вимоги до звернення» не має посилання на питання, а лише містити паспортні данні громадянина, що б звернення не було анонімним. По друге ст. 7 «Заборона відмови в прийнятті та розгляді звернення» Звернення, оформлені належним чином і поданні у встановленому порядку, підлягають обов’язковому прийняттю та розгляду.

Мета робітника прокуратури була вмовити мене не подавати звернення так, як не прийняти його вона не могла. Пропоную всім хто стикається з такими фактами діяти так само, це дасть вам можливість оскаржити дії цих осіб та доказувати свою правоту, в іншому випадку ви навіть не зможете доказати факт звернення до відповідного органу, не кажучи вже про притягнення до відповідальності відповідних осіб.

Зараз в нашій державі багато говорять про реформи, про дороговизну введення нових стандартів та реформування структур держапарату. Але, зовсім не дорого вести себе як людина, ставитися до людей з повагою, сумлінно виконувати свою працю та нести за це відповідальність.

Тому будьмо гідними та вимагаємо гідного до себе ставлення!!!

 

З повагою, член правління ГО «Майдан Січеслав — Дніпро»

Луценко Роман        

Добавить комментарий