555Відповідно до ст.8 Конституції України, найвищою юридичною силою та нормою прямої дії – є Конституція України.

А згідно ст. 5 Конституції України – носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є Народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповано  державою, її органами або посадовими особами. Ніхто не може узурпувати державну владу.

А відповідно до ст. 121 Конституції України  прокуратура становить єдину систему на яку покладається – нагляд за додержанням прав і свобод людини і громадянина.

І як функціонує на сьогоднішній день прокуратура Дніпропетровської області? – вона, просто,  не виконує свої функціональні обов’язки.

На прикладі декількох справ – я думаю кому це цікаво – особисто зроблять певні висновки:

  • За вироком «самих справедливих» українських судів двом молодим хлопцям було винесено вирок. В якому  була повна фальсифікація  матеріалів справи слідчим. Громадськість розбиралась зі справою, справу розбирали три обласні прокурори,  зараз прийшов – четвертий, і що? —  які тільки на наші звернення нісенітниці не отримували при закритті справи, які весь час відміняються. Якщо не вищим керівництвом прокуратури, так судами.

Так проводили слідчі дії, що проти одного із слідчих порушено кримінальну справу. При слідчих діях на місці злочину людина мала бажання  повідомити хто дійсно скоїв злочин. Але  працівник обласної прокуратури прогнав її з місця подій. І це прокурор — людина, яка давала клятву служити народу України працює в органах прокуратурі і понині. Народ  утримує цю людину, яка зовсім не хоче працювати. Чомусь на наше звернення і заяви, які ми подаємо де вказуємо свідків, адреса та докази – отримуємо таку відповідь, що  хоч до 95го кварталу подавай.. Адреси переплутані, свідки чоловіки — стають жінками, покази свідків викладаються на розсуд слідчих  і не мають нічого спільного з реальними показами.  А те, як вчиняють із статтею 214 КПК України – це вже який злочин проти законів України.

  • І чомусь прокуратура поки що дає одні відписки і не бачимо зовсім ніяких дій і погуртожиткам, де з наших громадян «нові хозяєва життя» просто знущаються – викидають громадян на вулицю, забирають майно, наносять тілесні ушкодження, після яких людина потрапляє на лікарняне ліжко.

А ми отримуємо відповідь, що обласна прокуратура працює, але як? Жодної резонансної справи не було доведено до суду,як знаходяться на контролі у громадськості. Чуємо лише одні обіцянки на всіх рівнях – які вступають в супереч Законам України та нормам міжнародного права.

Маю бажання нагадати, що відповідно до ст. 18 Конституції України – Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

І нічого не потрібно, просто виконуйте свої обов’язки, досить обманювати народ!

Не потрібно думати, що ви самі грамотні, а громадськість ні про що не розуміє. Нам не потрібно надавати рішення суддів, які до справи не мають жодного відношення, та і в вашій компетенції  їх вирішувати.

І якщо ми запитуємо будь-ласка, надавайте відповідь по суті, та не виходите за рамки службових обов’язків.

 

Член правління ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»,  правозахисник  — Олександр Зеркаль.

Добавить комментарий