Виявляється, для того, щоб нарешті змусити водіїв на фурах дотримуватися правил перевезення вантажів, інспекторам «Укртрансбезпеки» (УТБ) лише треба вчасно виходити на службу і не забувати запрошувати співробітників правоохоронних органів.

Минула субота, як відомо, була робочою. І ми з активістами ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» не пошкодували свого часу, щоб перевірити, як працюють інспектори дніпровського УТБ на Криничанському габаритно-ваговому комплексі (ГВК). Правда, з самого початку довелося розчаруватися.

ВІДЕО:

 

Прекрасно розумію тих, хто любить поспати до обіду. Всі ми люди, і в УТБ теж не звірі працюють. Але вже якось дуже сильно хлопці спізнюються на службу. Так, наприклад, 23 червня майже до 10.30, крім поліцейських і громадських діячів, на ГВК нікого не було.

 

36087532_1749496438465734_6883374425501073408_n

 

— Ми приїжджаємо до 7-8 ранку, — розповів мені один з полісменів, — зараз і інспектори УТБ під’їдуть, почекайте трохи, будь ласка.

Ми, звичайно, почекали. А для себе відзначили, що після конфлікту УТБ з поліцією Новомосковська відносини між ними явно почали налагоджуватися. Ну, погодьтеся, не стали б правоохоронці, як то кажуть, тягнути мазу за інспекторів, з якими ще декілька днів тому були мало не на ножах. До речі, останні не в поле біля ставка загоряли, а на АЗС, що на виїзді чаї ганяли. З радянських часів відомо, що перекур – свята справа для державних службовців, так чи ні?

Читайте також: Куди направляє грошові потоки «Укртрансбезпека»?

Але повернемося до наших баранів, а точніше – майданчику на якому розташований ваговий комплекс. Незважаючи на його «ніжний вік», виявилося, що лише впродовж тижня роботи утворилася так звана колійність. Зазор вже близько 1,5 см, і з кожним днем ​​через тиск вантажів він буде тільки збільшуватися. І запитати, чому так сталося мало не на наступний день після святкового відкриття поста (а концерт був?), слід було б у панів Животченко і Лебединського з пріснопам’ятної Служби автомобільних доріг (САД), що утримує майданчик для ГВК на своєму балансі.

Тобто хлопці підмахнули акт прийому-здачі робіт, а там хоч трава не рости та грузи не перевози. І їм, мабуть, глибоко плювати, що даний факт буквально гарантує водіям карт-бланш у процесі вирішення спорів щодо порушення правил і норм вантажоперевезень.

Може, звичайно, після наших неодноразових розслідувань в САД так поспішали, що зліпили пост з матеріалів, які для цукерок та куль не використовують. Тільки, дорогі наші шляховики, ви ж тут в не в покер на протерті шини граєте, а оперуєте бюджетними мільйонами. Народними грошима, щоб було вам зрозуміліше.

Втім, варто радіти вже хоча б з того приводу, що робота нарешті пішла. За 4.5 години ми з колегами зафіксували 16 випадків зупинки далекобійників, 11 машин яких фахівці відправили на зважування. Нагадаємо, що до цього — впродовж 5 місяців з початку року – УТБ провела всього 97 зважувань та 37 вантажівок оштрафовано (офіційна статистика з сайту Укртрансбезпеки).

І, зрозуміло, зазначу вкрай важливий момент: одну з головних ролей на ГВК тепер виконує саме поліція, зобов’язана, за постановою Кабміну України, бути присутніми на подібних об’єктах. А власники «чарівних паличок», як ми знаємо, краще знають і вміють «умовляти» особливо завзятих водіїв, які не бажають показувати документи на вантаж і проходити контроль на лінії. Скажімо, поки ми перевіряли функціональність ГВК, просити правоохоронців про допомогу інспекторам УТБ доводилося тричі.

Таким чином під невсипущим оком громадськості пост почав активно працювати, що може тільки радувати.

Правда, проблема об’їзду ГВК залишається. Наприклад, той же самий Криничанський пост водії цілком благополучно об’їжджають через Одарівку. За даними інспекторів УТБ, саме туди їдуть до 80 відсотків фур. І, ясна річ, що пруться туди не дисципліновані і законослухняні хлопці. Тому й збитки для бюджету цілком можуть обчислюватися цифрами з шістьма нулями. На жаль…

У підсумку питання з перевантаженням залишається відкритим. Ми ще не одноразово до нього повернемося в наших матеріалах. Тим більше, що з керівником обласного УТБ паном Степаненко контакт так і не вдалося налагодити. Крім того, найближчим часом ми обов’язково розповімо нашим читачам про вже другий конфлікт за участю «безпечних» інспекторів на Новомосковському посту. Так що готуйте очі, вуха, ну, і, можливо, дещо ще.

DSC_0198Нічого особистого, тільки область.

Голова ГО «Майдан Сiчеслав-Днiпро»

Вiктор Романенко