Фото6808А може, краще відразу роздати дітям серпи та молоти?

Починаючи з репортажів про чисельні Ленінопади, українські ЗМІ сотні разів повідомляли про процес декомунізації. Навіть не найбільші знавці історії вже знають, що червоні вожді були вбивцями і покидьками. Але, схоже, у когось в голові досі радянський трактор мозок пропахав.

Ну, не ходить зараз слюсар чи програміст з прапором КПРС по вулиці, погодьтеся. Розуміють люди, що в такому випадку їм гарантована «любов» народу. На «крайняк» – палата в божевільні чи лава підсудних.

Однак у комерсантів без фантазії, які чомусь застрягли на розділі «Креатив по-радянськи», донині сидить думка щодо прибутку за рахунок символів комуністичної партії. Причому «б’ють» такі горе-бізнесмени саме на бажання дітей і слабкість батьків, які ще пам’ятають гроші із зображенням серпа і молота.

Мова про звичайне морозиво. Заходимо з дітьми до магазину в тупику трамвая №4 і бачимо на вітрині: «Радянський пломбір» — як живий. Серпасто-молотастий. І назва, відомо, червоним кольором.

Тато з мамою або бабуся з дідусем, побачивши таке диво «годувальників народу» з фірми «Laska», можуть посміхнутися, і пройти повз. Але малеча просить морозива – і хіба дитині відмовиш?

Який товар купуватимуть люди? Хотілося б вірити, що батьки мого віку все ж таки знайдуть на вітрині інші продукти – без атрибутики незаконної партії. А ті, яким за сорок? А бабульки й дідусі? На жаль, половина з них й досі може вибрати саме таке морозиво.

Відразу згадався окупований Росією Крим. Там в магазинах мережі «ПУД» (це — колишні «АТБ», якщо хто не в курсі) спокійнісінько продають морозиво «СРСР» з припискою: «На численні прохання трудящих». У нормальних місцевих жителів такий підхід до підприємницької діяльності викликає не стільки ностальгію, скільки сарказм.

Читайте також: Кому в Крыму жить хорошо

Але окупаційні власті Криму закривають на такі «зехери» бізнесменів очі. Виходить, що і у нас, в Україні, так само не хочуть помічати подібний прояв любові до радянських символів? Але, дозвольте, а як же бути з декомунізацією?

Зрозуміло, що «Радянський пломбір» не наповнений кров’ю розстріляних «ворогів народу». Але мисляча людина, яка вміє читати і мало-мальськи знає історію, розуміє, що такий товар – плювок в обличчя українському народу, який мільйонами відправляли на той світ під час Голодомору. Народу, який десятками тисяч заганяли до концтаборів і гноїли там до смерті.

Так на біса нам таке морозиво, нехай навіть під упаковкою воно смачніше манни небесної?

Ви бачили в Німеччині продукти з фашистською свастикою? Ні? Тоді, скажіть, чим поплічники Гітлера краще ленінських чи сталінських вбивць?

Читайте також:  А Ви хочете жити на вулиці Гітлера?

Хочете заробляти? Та будь ласка, «Laska»! Але не грайте з історією, пані та панове. Пам’ять народу жива. З нею жарти погані. Особливо зараз, коли справжні патріоти можуть не тільки на площах прапорами розмахувати, а і, вибачте, і морду нахабну набити, і магазин зруйнувати або спалити, а також повідомлення про злочин до Прокуратури направити.

Невже ви саме цього домагаєтеся, шановні комерсанти? Ой, не грайте з вогнем. Не плюйте нам в обличчя, а то ми можемо поступити цілком адекватно і натягнути на вашу пусту голову той самий вафельний стаканчик із серпом та молотом на додаток.

А якщо народ відповість, ви просто потонете. І ніякі гроші вас не врятують.

 

Член правління ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Вероніка Коміссар

Добавить комментарий