Минув рік, як Президентом України більшістю голосів українці обрали Петра Порошенка. Здавалося б, нарешті заживемо по-новому, по-європейськи. Але в країні досі йде кривава війна, а там де мирне життя – тривають запеклі бої за виживання через небувалу для держави інфляцію та зростання комунальних платежів, падіння рівня життя. Іншими словами, президента більше лають, ніж хвалять.

Безумовно, можна впевнено кивати на те, що у всіх бідах винен «уряд камікадзе» на чолі з Арсенієм Яценюком. Не сперечаюся – останній, дай йому Христос здоров’я, з колегами нагородив такого, що жоден експерт з питань економіки впродовж десяти років не розгребе. Деякі навіть говорять, що, мовляв, в таких собі «діях на благо народу» і генеральний прокурор заплутається.

Так, шановні, давайте нарешті згадаємо, чого ми ж чекали від демократичних виборів 25 травня 2014 року? Вірно: в першу чергу припинення  війни на Донбасі та євроінтеграції з усіма витікаючими звідтіля земними, людськими благами.

Що ми отримали в результаті, пояснювати не треба. Будь-яка розсудлива людина нехай з середньою освітою (вища ж нас вельми багато коштує), підраховуючи і порівнюючи свої доходи і витрати, прекрасно розуміє, що перший рік президентства, м’яко кажучи, був провальним.

До речі, хто скаже, з якого такого переляку в уряді різко почали з’являтися фахівці з-за кордону, «нагороджені» українськими паспортами? У нас (з нашою кількістю вузів!) що – своїх світлих голів немає?

А стіночка «Європейський вал», яка, як припускають, обійдеться країні в 4 мільярди – нам потрібна була в першу чергу? До слова, спочатку, якщо хто не в курсі, озвучували суму в 8 мільярдів. Так добре б стіна скільки-небудь міцна і значна, а то ж – стовпчики з дротиком. Кого вони зупинять? Нелегалів? Бойовиків? Я вас благаю. Ось, в Конча-Заспі паркани – з танк не прострелить. Їдьте, подивіться.

А євроінтеграція, безвізовий режим з країнами ЄС – де все це? Де мрія народу? Однак наш бізнесмен-президент (а хто ж він ще?) спокійно продовжує годувати народ не тільки шоколадками власного виробництва, а й обіцянками. Наприклад, чергова обіцянка добитися безвізового режиму в 2016 році. Ви вірите? У Європі, західній, зрозуміло, над такими запевненнями тільки сміються. Мовляв, українці нехай вірять, що ми їх чекаємо з розпростертими руками та щирим серцем.

Насправді, поки не закінчиться війна, зупинити яку, як всі ми бачимо, не спроможні ніякі переговори про перемир’я, ніхто нас у цивілізовану Європу не пустить.

У підсумку зростає стіна не тільки на кордонах з Росією і тимчасово окупованих Кримом. Зростає, як курс долара, стіна недовіри між громадянами і главою держави. Народ, будемо чесними, розчарувався у своєму лідері. Недарма ж все частіше чути розмови про третій Майдан.

Втім, і третій, і четвертий, і п’ятий Майдани вже йдуть – досить включити телевізор і подивитися новини. Так що ситуація просто вибухонебезпечна – напружена до краю. І не дай бог вибухне, тьху три рази …

Звичайно, в провалах політики Порошенко можна багато в чому звинувачувати саме уряд. Тільки вам це ні про що не нагадує? Ну, ті часи, коли президенти кивали на прем’єрів і навпаки? Такий собі політичний футбол. Однак, давши клятву народові на вірність, Порошенко першим відповідає за події в Україні.

І з нього першого треба питати, поки до більшого гріха не довів націю. І без того, як написав автор відомої гуморески про третій рік Порошенка на посаді президента, вже на голубів і горобців, як на основний продукт багато людей задивляються, прикидаючи, по ходу справи, кора яких дерев краще замінить чай.

Так Доки, пан гарант, ваше політичне меню буде псувати усім нам апетит, га? Посоромилися б, та відправили на фронт нашим хлопцям хоча б вагон ваших «канхветів»…

Голова ГО»Майдан Січеслав-Дніпро» — Віктор Романенко

Добавить комментарий