Ринок праці України має велику кількість вакансій. Чому українці їдуть працювати за кордон?

ogos.com.ua
ogos.com.ua

На даний момент на трудовому ринку України є велика кількість вакансій. Експерти зазначають, що інтернет-ресурси мають тисячі вакансій. Роботодавці, особливо ті, хто представляє виробництво, вже зараз відчувають нестачу робітників. В той же час українці намагаються знайти будь-які способи поїхати працювати за кордон. У людей з’явилась принципова позиція —  не трудитись в своїй країні за невелику платню. Які є вирішення цієї проблеми?

Саме ця тема стала головною під час проведення Міжнародного економічного форуму у Львові.

Заробітня плата в розмірі 300-500 доларів може зменшити трудову міграцію

Директор сайту з пошуку роботи Rabota.ua Максим Немеш зазначає, що кількість вакансій в країні збільшується вже другий рік і на даний момент становить 100 тисяч.

Такої  маси вакансій в Інтернеті на ринку праці ще не було, говорить Немеш. Збільшення вакансій спостерігається у всіх галузях, від яких ніхто цього не очікував. Легка промисловість та виробництво показують зростання на декілька позицій. Ці показники є дуже хорошим, дані галузі пропонують тисячі вакансій.

Ситуація, що виникла, говорить про те, що в країні бракує кваліфікованих працівників на виробництва. Невелика кількість людей може працювати на цих позиціях.

В  той же час, є і інше важливе питання.  Люди не подають свої пропозиції, бо чекають на більшу зарплатню та покращення умов праці. Фахівці з працевлаштування зазначають, що ситуація складається так, що поки не підвищиться зарплатня відповідно до запитів українців, вони не будуть працевлаштовуватись на нові робочі місця ні в якому разі. До всього цього також має бути соціальний пакет.

Про це говорить також Директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк, що на ринку працевлаштування є велика кількість вакансій  та люди не обирають ці вакансії  головна причина — через гроші, українці не хочуть працювати задарма.

В країні присутня дилема між роботодавцем та робітником, робітник думає, що отримує замало, а роботодавець не хоче переплатити. Кордон правоти в цій ситуації знаходиться посередині , велика кількість населення країни, зокрема Західної України, працює в Польщі. Зупинити відтік робочої сили з країни допоможе підвищення заробітної плати до 300 доларів для некваліфікованих працівників, та 500 доларів – для кваліфікованих кадрів.

Збільшення зарплатні не можливо здійснити за декілька днів. Проте потрібно прагнути вирішити цю проблему, щоб не виник сценарій прибалтійських країн, коли майже половина  населення покинула країну. В цих країнах потенційні роботодавці ,які вчасно не зрозуміли, що потрібно  робити на ринку праці, в результаті разом зі своїми робітниками шукали кращої долі за кордоном.

Співробітники центрів зайнятості говорять, що українська молодь на даний час,  головними критеріями в пошуку роботи ставить зарплатню, офіційне оформлення, соціальне забезпечення, наявність професійного розвитку.

Член ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Желізняк Валерія

Добавить комментарий