Наше місто Дніпро може пишатись не лише розвиненою інфраструктурою, жителями чи старовинними будинками. Тут є багато романтичних та красивих місць, які мають шанси стати конкурентами для маленьких вуличок знаменитого Парижа чи Відня. Пропонуємо Вам ознайомитись із нашою підбіркою.

Лавка закоханих і Дерево щастя

Напередодні Дня міста на Січеславській Набережній, біля пішохідного мосту на Монастирському острові встановлені Лавка закоханих і Дерево щастя. Їх виготовляли місцеві майстри-ковалі. Металева лавка і дерево, вагою більше 500 кг подарунок містянам Дніпро. Урочисте відкриття Лави  закоханих і Дерева щастя  відбулось 13 вересня 2008 року.

Не встигла ще Лавка закоханих зайняти своє місце на Набережній, а навколо неї вже з’явились легенди. Одна з них свідчить, що лава має ​​магічні, цілющі властивості.

Символи кохання не випадково встановили саме біля мосту. Уже багато років у жителів Дніпра існує традиція залишати на мосту так звані замки щастя, ключі від яких викидають у води Дніпра. Існує повір’я, що таким чином закохані навіки поєднують свої серця.

Адреса: вулиця Січеславська Набережна , біля моста на Монастирський острів.

Балкон Бажань

Народна легенда розповідає, нібито Пушкін в 1820 році побачив на цьому самому балконі Машу Раєвську і, закохавшись, загадав бажання, аби дівчина відповіла йому взаємністю. Його бажання збулося — в Криму між ними був бурхливий роман. Так що тепер під цим балконом не співають серенади, а загадують бажання!

Адреса: проспект Д. Яворницького, 99

Муза Фонтан біля театру Опери та балету

Біля Оперного театру завжди дуже людно і весело. Тут збирається молодь, щоб поспілкуватися, посидіти біля фонтану та послухати музику, що лунає на площі. Таку назву не випадково, в центрі фонтану знаходиться бронзова фігура музи, авторства Юрія Павлова. Побудували фонтан в 1974 році, коли відбулося відродження театру, а в 2003 він пройшов масштабну реконструкцію.Кожну хвилину з 190 виходів в небо вистрілює 3,5 тонни води, яка у вечірній час підсвічена різними кольорами. Коли починає грати музика, фонтан «танцює» — струмені води вистрілюють і прикрашаються в такт мелодії.

Справжньою окрасою міста площа біля Оперного театру стає ввечері.

Адреса: проспект Д. Яворницького,  біля Оперного театру.

Палац Потьомкіна

Найстаріша будівля у місті завжди прекрасна – і влітку і взимку тут особлива атмосфера. Особливо його другий вхід та романтичні балкончики.

Будівництво палацу завершили у 1789 році, проектуванням займався видатний російський архітектор І. Є. Старов. За свідченням історика А.А. Скальковського палац будувався три роки — з 1787 по 1789. Навколо нього відомий в ті часи садівник Гульд, спеціально запрошений Потьомкіним з Петербурга, розбиває англійський парк, який стає улюбленим місцем відпочинку катеринославців. У 1952 році палац був відреставрований, перебудований і прийняв свій теперішній вигляд, хіба що навпроти будівлі довгий час розміщувався фонтан. Колишній Потьомкінський палац був відновлений за проектом архітектора А. Баранського, і переданий під новий палац — тепер Студентів.

Адреса: площа Шевченка, 1

Теплих та мирних Вам вихідних!

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий