original-57aac044bbc8781a8e082863373b624dНезважаючи на складну ситуацію, в якій опинилася наша країна, не можна забувати про те, що у нас є і діє Конституція – основний закон України, день створення якої ми відзначаємо з 28 червня 1996 року.

Тим часом наша Конституція  йде корінням далеко в історію і вважається одним з найстаріших у світі зведень законів.

 

Перша Конституція Війська Запорізького була прийнята 5 квітня 1710 в місті Бендери (Придністров’я) завдяки легендарному гетьману Пилипу Орлику. Однак проіснувала вона порівняно нетривалий час. Після царських гонінь на козацтво і розвалу Запорізької Січі про першу українську Конституції довелося забути на довгі смутні роки.

Другий варіант Конституції України з’явився через майже двісті років – 29 квітня 1918 року – разом з утворенням УНР її прийняла Центральна Рада. Конституційну комісію тоді очолив Михайло Грушевський. Але через революцію, російську та німецьку окупацію нову Конституцію так і не встигли втілити в життя.

Були потім кілька конституцій Української РСР – в 1919, 1929, 1937 рр. У 1939-му існувала навіть Конституція Карпатської України. Останній варіант радянської конституції України з’явився в 1978 році і майже не змінювався до 1989 року.

З часу розвалу СРСР і до 1995 року Конституція України зазнала значних змін. Але новітній варіант Верховна Рада прийняла лише в 1996 році.

Звичайно, дивлячись на те, яка ще не досконала наша держава, говорити про те, що Конституція у нас в повній мірі працює на благо народу, не можна. Аж надто важку спадщину залишили нам попередня влада – і радянська, і олігархічна.

Але для того і відбувся Євромайдан та Революція Гідності, щоб кожен з нас, стикаючись з беззаконням, здобув право і, головне, вмів відстоювати його у вільній країні. Щоб кожен з нас не боявся заявити про свої права привселюдно. Щоб ми не повторювали помилок попередніх поколінь, а вчилися на них.

Зараз кажуть: «Правда, справедливість і Бог на нашому боці». Але, напевно, правильніше було б сказати по-іншому: ми – на боці правди, справедливості і Бога. І тоді закон буде рівний для всіх – і для робітника з заводу, і для олігарха, що володіє цим заводом. Тільки тоді ми зможемо побудувати правову і вільну державу! І нехай Господь Бог допоможе нам у цьому!

Зі святом, дорогі українці! Зі святом всіх жителів нашої країни, якої б вони національності не були, бо Україна – великий і гостинний дім для всіх чесних і добрих людей!

Здоров’я вам, щастя, злагоди, любові, миру в душі і в країні!

З Днем Конституції!

З повагою, голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»Віктор Романенко

Добавить комментарий