urist-land.ru
urist-land.ru

В Україні різко збільшилась кількість викрадень дітей. Дуже складно знайти злочинців в таких ситуаціях. Щоб дитина не зіткнулась з недобрими людьми, які можуть заподіти їй зло або травмувати її, батьки повинні розповісти своїм малюкам правила поведінки з незнайомцями. Діти дуже товариські, хочуть знати майже всіх і все, в першу чергу прагнуть знатися з тими, хто посміхається, ввічливо розмовляє до них та дає іграшки чи солодощі. Проте саме через свою довіру діти можуть потрапити у дуже погану ситуацію, тому батьки повинні встановити певні правила поводження з незнайомими людьми для дітей.

Спілкування з незнайомими людьми лише за умови присутності старших

Спершу потрібно донести дитині те, що спілкуватись можна лише с тими, з кими їх познайомили батьки. У випадку, коли ви побачили, що дитина почала говорити з незнайомцем на вулиці, то такі дії повинні дуже суворо контролюватись батьками. Треба пояснити дитині, що вона може спілкуватись с незнайомими чоловіками та жінками лише в присутності мами, тата, брата, сестри чи будь-яких родичів, чи знайомих батьків. В інших ситуаціях розмовляти з незнайомими категорично забороняється.

Казочки про зустріч з батьками

Розповідаючи про правила поведінки, треба також звертати увагу дитини на те, що категорично забороняється йти з людьми, які невідомі малюку, більше того сідати до їхньої машини. Частіше злочинці використовують байку, про те, що нібито їх прислали батьки. Донесіть своїй дитині, що мама та тато завжди попередять її заздалегідь, перед тим, як направити когось до неї. Тоді, коли виникає ситуація, що незнайомі жінка чи чоловік  говорять дитині про те, що доставлять малюка до батьків не можна за жодних обставин їм вірити, бо буде біда.

Не довіряти благодійності незнайомих людей

Ще одне важливе правило, яке повинні знати діти, це те, що не можна довіряти людям, які хочуть щось купити малюкам. Потрібно донести дитині, що незнайомі жінки та чоловіки без причин нічого дарувати не можуть. Так що не можна їм довіряти. Якщо вже дитині пропонують піти кудись та щось купувати,в такому випадку дитина повинна відповісти, що в неї все є, йому купують все необхідне батьки. Навіть тоді, коли незнайома людина пропонує принести все, потрібно чітко відповісти йому, що бажання може виконати Дід Мороз та батьки і рідні, а не випадкові перехожі на вулиці.

Більшість дітей схильні довіряти більше жінкам, менше чоловікам, в тому числі коли жінки посміхаються та ввічливі. В правилах поводження потрібно звернути увагу саме на таких жінок. Дитина повинна знати, що навіть усміхнена жінка не причина йти з нею кудись.

Кого кликати допомогти

В випадку, коли дитини без її волі ведуть кудись, вона повинна кричати та кликати на допомогу. В цій ситуації малюк повинен знати, тут не потрібно соромитись. Потрібно кликати тих, хто знаходиться поруч. Якщо дитина зможе вирватись, спочатку потрібно знайти одразу ж поліцейських. Малюки повинні знати, що поліція зможе їх захистити. В тому випадку є вірогідність того, що дитина завжди буде під захистом. До того ж, захистити зможе не тільки міліціонер, а й пожежник чи охоронець. Основне, щоб людина буда одягнена у форму. Дитина повинна пам’ятати про це. Якщо цих людей, поруч не опинилось, тоді потрібно просити допомоги у інших людей. У випадку, коли ці перехожі будуть с дітьми є висока вірогідність, що вони не проігнорують це звернення.

 Також важливою буде порада в разі виникнення подібної ситуації використати телефон, який зазвичай є у дітей, тоді потрібно одразу подзвонити батькам та розповісти де ви в передати трубку незнайомцю,  щоб він також говорив с батьками. В цьому випадку злочинець, який хоче заподіяти зло дитині напевне почне хвилюватись, щоб його не розкрили і залишить вашу дитину. Слід знати, що зазвичай дітьми цікавляться люди з великою кількістю комплексів та психічно нездорові, вони бояться соціуму та великої кількості уваги.

Всі ми любимо наших любих діточок, будь-ласка донесіть цю інформацію до них. Це дуже важливо. Діти повинні знати, що ні в якому разі не можна спілкуватись з незнайомими на вулиці та одразу ж телефонувати батькам.

Член ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Валерія Желізняк.

Добавить комментарий