Щоразу перед виборами кандидати стають щедрими на різноманітні «подарунки» для свого електорату. То продуктові пакети, то матеріальну допомогу роздають, то ліфти, під’їзди та дороги ремонтують і т.д.. При цьому, вони часто не зважають на те, що такі їхні дії можуть розцінюватися як підкуп виборця.

DSC_0202

 

Тож, що під час нинішніх місцевих виборів вважати підкупом, якими є його наслідки для тих, хто його використовує, і куди виборцям слід повідомляти про такі випадки, на всі ці питання сьогодні на прес-конференції в медіа-агенстві Днепр Пост відповідали:

 

Денис Розов повідомив присутнім, що 12 листопада 2015 року представники 25-ти громадських організацій Дніпропетровська склали усну домовленість про проведення контролю за перебігом виборчого процесу другого туру виборів Дніпропетровського міського голови та повну взаємодію, щодо виявлення фактів порушення виборчого законодавства та притягнення винних до відповідальності.

DSC_0199

Деталі на відео:

 

DSC_0198

 

Віктор Романенко, як лідер організації один із напрямків роботи якої є правозахисна діяльність, надав юридичне обгрунтування порушення законодавства під час підкупу виборців та відповідальність за такі дії відповідно до Кримінального Кодексу України. Також Романенко навів деякі приклади, коли за згоду продати свій голос було притягнуто виборців до кримінальної відповідальності. Та привів статистичні дані : до Міністерства Внутрішніх Справ України вже надійшло 2687 повідомлень про порушення під час виборчого процесу на виборах до органів місцевого самоврядування 25 жовтня 2015 року. 218 з них внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Розпочато 39 кримінальних проваджень, які пов’язані з підкупом виборців.

 

Детальніше на відео:

 

DSC_0200 

Олександр Островський у своєму виступі закликав усіх не вестись на провокації та не гнатись за короткостроковою вигодою, а прийти на дільниці і віддати свій голос за обраного кандидата. Як зауважив Островський основний месидж, який громадськість хоче донести до мешканців Дніпропетровська: «Зробіть свій вибір ЧЕСНО!».

Більше інформації на відео:

ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» приєднується до всього сказаного на прес-кнференції та звертає увагу читачів, що повідомляти про підкуп виборця варто до міліції, написавши відповідну заяву про злочин. До заяви обов’язково слід додати докази здійснення вказаних дій або ж вказати осіб, які зможуть підтвердити факт підкупу. Також на місце події можна викликати працівників правоохоронних органів. А факти підкупу можна зафіксувати, наприклад на мобільний телефон, відео- чи фотокамеру, записати контакти осіб, які були свідками події і готові свідчити про побачене.

 

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

 

Добавить комментарий